Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Partizán Bardejov doma podľahol klubu MŠK Žilina B

V piatkovom zápase 5. kola druhej futbalovej ligy sa radovali hostia.

BARDEJOV. Futbalisti tímu MŠK Žilina "B" zvíťazili v piatkovej predohrávke 5. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže na pôde Partizánu Bardejov tesne 2:1.

Po Trebišove tak zdolali ďalšieho súpera z východného Slovenska a v tabuľke poskočili na priebežnú štvrtú pozíciu.

Autorom víťazného gólu bol 20-ročný poľský útočník Dawid Kurminowski, ktorý v 57. min potrestal nedôrazne brániacich hráčov domáceho mužstva.

Gól z penalty

Futbalisti Bardejova vstupovali do zápasu s ambíciou pripísať si na konto prvé domáce víťazstvo v tomto ročníku.

Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Peter Voško, ale nedokázal využiť chybu v žilinskej rozohrávke.

O niekoľko minút neskôr neuspeli zakončeniami hlavou Marko Milunovič s Miroslavom Kerestešom, a tak prišiel gólový trest na druhej strane.

Devätnásťročný Matúš Rusnák pri svojom prieniku do šestnástky spadol na trávnik, následne sa však postavil, loptu si pripravil na ľavačku a presnou strelou napol sieť.

Vyrovnať nestihli

Druhého presného zásahu sa "šošoni" dočkali v 57. min, keď sa Poliak Dawid Kurminowski presadil cez dvoch obrancov súpera a nekompromisne poslal loptu k pravej žrdi.

Zverenci trénera Branislava Benka sa však nevzdali a v 72. min skorigovali skóre.

Nevydarený odkop žilinského obrancu Richarda Nagya potrestal Michal Horodník a skóroval v druhom stretnutí po sebe.

V záverečných dvadsiatich minútach boli hráči Bardejova lepší, vypracovali si niekoľko šancí, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

V nadstavenom čase mal k tomu najbližšie Milunovič, ale mieril len do brvna.

Chceli tri body

"Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Chceli sme potvrdiť tri body z Košíc, hlavne druhý polčas bol z našej strany špičkový, ale nevyvarovali sme sa dvoch nepochopiteľných chýb, z ktorých sme inkasovali. Žilina hrala pekne v poli, ale nemala žiadnu šancu. V 30. min sme mohli vyhrávať 3:0, namiesto toho sme polčas prehrali 0:1. Futbal je nevyspytateľný, ale to je na ňom pekné," povedal tréner domáceho tímu Branislav Benko v rozhovore pre FutbalnetTv.

Zaujímavosťou zápasu je, že všetky tri góly padli po strelách ľavou nohou.