Trénera na dovolenke nahradil v zápase na lavičke prezident

Tréner Kračúnoviec Jozef Motýľ.
Tréner Kračúnoviec Jozef Motýľ. (Autor: Ladislav Lukáč)
Miroslav Deutsch|18. aug 2019 o 19:12

Stará Ľubovňa si z Kračúnoviec odviezla tri body.

KRAČÚNOVCE. Pre pohárové povinnosti Kračúnoviec sa hralo netradične v sobotu. Tento termín však Tatranu veľmi neprial, vStarej Ľubovni podľahol 1:2.

Diváci v Kračúnovciach však videli veľmi dobrý zápas. Hral sa obojstranne útočný a svižný futbal.

V prvom polčase boli lepší hostia, ktorí najprv v 15. minúte trafili Koščom žrď a po výstavnej bombe Aftanasa z 20 metrov sa ujali vedenia.

Domáci až po prestávke ukázali svoju pravú tvár. Vytasili svoju tradičnú bojovnosť i nasadenie a skúseným Vojtom aj vyrovnali v 70. minúte.

Hralo sa hore-dole,ale nečakané rozuzlenie prišlo v samom závere, keď Perháč zasadil Tatranu krutý úder a hostia si odviezli tri body.

Podržal ich len 17-ročný brankár

Neprehliadnuteľnou postavou tohto súboja bol prezident MFK Stará Ľubovňa Ján Frohlich. Ten totiž dirigoval z lavičky mužstvo hostí temperamentným a hlasitým spôsobom a ani na minútu si nesadol.

Jeho koučovanie malo na hráčov veľmi pozitívny vplyv. On ich doslova nakazil túžbou po víťazstve a vyšlo to.

„Tréner Marián Solotruk je na dovolenke, a tak som za neho zaskočil ja. Chceli sme odčiniť domácu prehru so Záhradným. Bol to pre nás ťažký zápas, pretože proti nám stál silný súper. Tatran to doma vie a často sa tu nevyhráva. V prvom polčase sme boli lepší, ale v druhom už prebrali taktovku domáci. Stále som veril, že to strhneme na našu stranu. Som rád, že sa to podarilo. Naše taktické zámery vyšli stopercentne. Ďakujem chlapcom za výkon a našim fanúšikom za vytrvalé povzbudzovanie. Podržal nás brankár Gontkovič, ktorý má len 17 rokov. Tento výsledok bude pre nás povzbudením do ďalších zápasov," povedal po stretnutí spokojný a šťastný funkcionár Starej Ľubovne.

Deľba bodov by bola spravodlivá

Na druhej strane kormidelník Kračúnoviec Jozef Motýľ neskrýval sklamanie.

„Predovšetkým sme chceli potvrdiť dve posledné remízy dosiahnuté vonku. To sa nám nepodarilo. Do prestávky mi chýbalo nasadenie a väčšia agresivita. Do druhého polčasu som presunul dopredu stopéra Vojtu, ktorý po štandardke vyrovnal. Remíza sa málila obidvom súperom, hostia boli šťastnejší. My sme už pred záverom mohli rozhodnúť. Žiaľ, neskóroval Nazarej ani Hudáček mladší. Ten gól v závere sme nemali dostať. Nakopili sa individuálne chyby v defenzíve. Deľba bodov by bola spravodlivá. Musíme zdvihnúť hlavy a zabojovať v Raslaviciach. Predtým nás však v utorok čaká Bardejov v Slovnaft Cupe."

O troch bodoch pre Starú Ľubovňu rozhodla v poslednej minúte ich letná posila Matúš Perháč. (Autor: facebook MFK Stará Ľubovňa )

Domov»Sportnet na východe»Trénera na dovolenke nahradil v zápase na lavičke prezident