V Prešove súťažili hasiči z celého Slovenska v požiarnom útoku

Majstrovská v hasičskom športe v Prešove.
Majstrovská v hasičskom športe v Prešove. (Autor: HaZZ)
Michal Ivan|23. aug 2019 o 15:49

Majstrovstvá vyvrcholili kráľovskou disciplínou.

Majstrovstvá Slovenskej republiky v hasičskom športe - Prešov: fotogaléria

23.8.2019

PREŠOV. V Prešove sa v piatok začal druhý súťažný deň 47. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe.

Majstrovstvá hasičov odštartovali vo štvrtok v Košiciach, kde súťažilo trinásť družstiev na štadióne Technickej univerzity a v areáli Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach na Požiarnickej ulici.

K súťažným disciplínam patrila dopoludnia štafeta na 4 x 100 metrov s prekážkami a popoludní výstup do štvrtého nadzemného podlažia cvičnej veže.

Majstrovstvá ukončila kráľovská disciplína

V piatok sa majstrovstvá presunuli do športového areálu Prešovskej univerzity v Prešove, kde odštartoval posledný súťažný deň.

Prvou súťažnou disciplínou, v ktorej sa predstavilo 133 pretekárov v 58 rozbehoch, bol beh na 100 metrov s prekážkami.

Víťazom disciplíny beh na 100 metrov s prekážkami sa stal Marián Rerko.

„Túto disciplínu absolútne ovládli hasiči z Popradu. Na prvom mieste sa v disciplíne beh na 100 metrov s prekážkami umiestnil a titul majstra Slovenska získal Marián Rerko z Okresného riaditeľstva HaZZ v Poprade, ktorý dobehol do cieľa s časom 16,52 s. Na druhom mieste sa umiestnil Peter Vitko, taktiež z Okresného riaditeľstva HaZZ v Poprade, ktorý dosiahol čas 17,44 s. Tretie miesto si vybojoval Miroslav Šary z OR HaZZ v Poprade s časom 17,61.

Medzi 133 športovcami, ktorí dnes štartovali v disciplíne beh na 100 metrov s prekážkami súťažilo aj 10 dobrovoľných hasičov. Prvé miesto medzi dobrovoľnými hasičmi s najlepším časom 17,07 s obsadil Richard Bujna z DHZ Trenčianske Teplice. Na druhom mieste sa umiestnil Marek Šebest z DHZ Vikartovce s časom 18,62 s a na treťom mieste sa umiestnil Michal Maderič z DHZ Kúty s časom 18,74 s,“ informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti.

V rámci disciplíny beh na 100 metrov s prekážkami sa predstavila aj slovenská reprezentácia dorasteniek.

„Týmto spôsobom sa pripravuje na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta v hasičskom športe, ktoré sa uskutočnia v septembri v ruskom Saratove. Slovenské dorastenky aj napriek svojmu mladému veku dosahujú vynikajúce výsledky. V roku 2016, pod vedením trénera Mareka Šebestu, získali titul majsteriek sveta v disciplíne požiarny útok. V roku 2018 sa slovenským pretekárkam podarilo v konkurencii z 5 krajín vyhrať Vyšehradský pohár v požiarnom útoku,“ informovali hasiči.

Od poobedia je na programe v športovom areáli kráľovská disciplína hasičského športu – požiarny útok.

Táto disciplína v piatok podvečer ukončila súťažnú časť posledného dňa 47. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe.

Na štart sa postavilo 13 družstiev, ktoré zabojovali o cenné kovy.

Domov»Sportnet na východe»V Prešove súťažili hasiči z celého Slovenska v požiarnom útoku