Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|25. sep 2019 o 19:57

Hádzanári Prešova prehrali v Lige majstrov mužov aj do tretice.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov sa nedočkali prvých bodov v novom ročníku skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2019/2020 ani do tretice.

Zverenci trénera Slavka Golužu po dvoch prehrách nezabrali ani vo fínskom Riihimäki.

V stredajšom stretnutí 3. kola C-skupiny medzi dvomi doteraz bezbodovými družstvami podľahli miestnemu tímu Cocks 27:29 (12:15).

Vedenie neudržali

Prešovčania mali, podobne ako v nedávnych zápasoch, nádejný vstup do stretnutia, no vedenie 3:1 či 6:4 nezúročili.

Práve od stavu 4:6 prevzal iniciatívu domáci tím, ktorý odskočil Prešovčanom na rozdiel piatich gólov (11:6).

Prešovčania síce v druhom polčase stiahli manko a krátko pred koncom aj viedli o gól (27:26).

Záver však patril domácim, ktorí tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

Michalka: Škoda záveru

Dávid Michalka, ľavé krídlo Tatrana: „V prvom polčase sme si v obrane nevedeli preberať ich pivota, ten nám robil veľké problémy. V druhom to už bolo lepšie, ale ťažko sme prekonávali brankára. Síce sme stiahli výrazné manko súpera a dostali sme sa aj do vedenia. Škoda záveru, zápas sa však hrá 60 minút."

Dvojtýždňová prestávka

V tabuľke klesli na poslednú 6. priečku.

V Lige majstrov budú mať Šarišania vyše dvojtýždňovú prestávku.

Najbližšie sa v tejto prestížnej súťaži predstavia v sobotu 12. októbra, keď od 18.00 h privítajú v Tatran handball aréne švédsky IK Sävehof.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2019/2020 - skupinová fáza - C-skupina - 3. kolo - streda:

Cocks (Fín.) - Tatran Prešov (SR) 29:27 (15:12)