Prešovský Tatran držal krok s víťazom Ligy majstrov len polčas

Dávid Michalka vyrukoval na zápas s Vardarom s novou frizúrou.
Dávid Michalka vyrukoval na zápas s Vardarom s novou frizúrou. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|2. okt 2019 o 12:57

Macedónsky Vardar Skopje prekvapenie nepripustil.

PREŠOV. Víťaz ostatnej edície hádzanárskej Ligy majstrov a obhajca prvenstva v SEHA lige Vardar Skopje žiadne prekvapenie v stredu podvečer v prešovskej Tatran handball arene nepripustil.

V zápase štvrtého kola tejto nadnárodnej súťaže síce slovenskému šampiónovi patrili úvodné minúty a v podstate do prestávky hral s veľkým favoritom celkom vyrovnanú partiu.

Napokon však zápas s macedónskym súperom o sedem gólov prehral.

Brankári na oboch stranách sa činili

Hala v nezvyklo neskorých večerných hodinách síce vo švíkoch nepraskala, no diváci, ktorí na súboj Tatrana s hviezdnym Vardarom prišli, vytvorili úžasnú atmosféru.

Už pri nástupe vítali hosťujúci tím mohutným potleskom. Keď pri predstavovaní mužstiev hlásateľ vyslovil meno Dajnisa Kristopansa, v minulosti vyše šesť rokov hráča Tatrana, ten bol priam ohlušujúci.

Drobček, ako bol v Prešove tento 215 centimetrov vysoký hádzanár familiárne prezývaný, ale na ihrisku domácich veľmi nešetril. Tri góly dal a mnohé gólové pozície pripravil spoluhráčom.

Úvodný gól stretnutia strelil Lapajne, na 2:1 upravil potom Rábek, celkovo so šiestimi gólmi najlepší strelec Tatrana.

Vardar šiel prvý raz do vedenia 3:2 gólom chorvátskeho reprezentačného krídla Čupiča.

Prešov ale doťahoval. V dvadsiatej minúte po Lapajneho góle bol stav vyrovnaný 5:5.

Na to, že v Prešove hral klub svetovej extratriedy a proti nemu stál slovenský majster, gólov padlo dovtedy žalostne málo.

Pod tento fakt sa podpísali aj vynikajúcimi zákrokmi brankári oboch tímov.

Igor Čupryna nadviazal na výkon z predchádzajúceho domáceho duelu SEHA ligy s Vojvodinou Nový Sad. Arturs Kugis v bráne Vardaru za ním ale v ničom nezaostal.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až po zmene strán. Tri minúty po prestávke Prešov znížil na 10:11. Majster Severného Macedónska však vzápätí zapol na vyššie obrátky a stále väčšmi sa množiace technické chyby domácich trestal.

V 45. minúte po góle ruského reprezentačného krídelníka Dibirova viedol Vardar už o desať gólov – 13:23.

Po takomto výraznom gólovom rozdiele bolo o víťazstve favorita rozhodnuté.

Goluža dal minutáž aj mladíkom

Za daných okolností tréner Tatrana Slavko Goluža poslal na pár minút do hry mladíkov z prešovského dorastu, spojky Daniela Magdolena a Jakuba Kravčáka.

Druhý z menovaných pri svojom debute v nadnárodnej lige sa dokonca zapísal do listiny strelcov zápasu.

Dve minúty pred koncom ponuku zo sedmičky nevyužil, no o necelú ďalšiu minútu sa preň typicky odvážnym spôsobom presadil cez obranu hostí a na obrovskú radosť publika úspešne zakončil.

„V prvom rade moja veľká vďaka patrí trénerovi, že ma na zápas s takýmto hviezdnym súperom vôbec nominoval. Avšak, že zasiahnem do hry, tak to mi ani len nenapadlo. Za tie tri minúty na ihrisku, za možnosť súperiť s hráčmi, ktorých som dovtedy obdivoval len na diaľku, som nesmierne vďačný. Ten gól do siete Vardaru bol bonusom navyše,“ vyznal sa Jakub Kravčák, syn bývalého hráča Tatrana, známeho nekompromisného pivota.

Michalka sa Dibirovovi podobať nemienil

Dobrým výkonom, no tentoraz i výzorom, na seba upozornil na pravom krídle Tatrana Prešov hrajúci s vyholenou hlavou Dávid Michalka.

Prvé, čo nás pri pohľade naň pred zápasom napadlo, či náhodou sa nechcel tak trochu podobať skúsenému krídelníkovi Vardaru Timurovi Dibirovovi, ktorý je s podobnou fazónou už roky na svetovej hádzanárskej scéne.

„Nie, nie, niečo také mi vôbec nenapadlo. Niečo spoločné možno máme. Aj Dibirov pri obrane 'jedna päť' býva vysunutým hráčom, obľubujúcim predvídavosť a rýchle útočné ťahy s dôraznou koncovkou,“ pripustil oveľa mladší hráč Tatrana.

„Čo sa týka mojej vizáže, nevyzerám takto prvý raz. Občas si dám hlavu takto vyholiť.“

K samotnému zápasu Michalka dodal: „Prvý polčas bol z nášho pohľadu celkom dobrý. V hre nás držal Čupryna v bráne. Škoda len, že viacero výhodných streleckých pozícií sme do prestávky nezužitkovali lepšie. V druhom polčase sme neboli trpezliví v útoku, pribúdali naše technické chyby, ktoré súper ako Vardar trestá.“

V sobotu proti Číňanom v Záhrebe

Pestrý zápasový program Tatrana Prešov pokračoval stredajším extraligovým stretnutím v Hlohovci.

V sobotu čaká slovenského hádzanárskeho šampióna stretnutie nadnárodnej SEHA ligy v Záhrebe proti čínskemu účastníkovi súťažne sídliacemu v chorvátskej metropole Bejing Sport Universtity.

Kým s Vardarom Skopje začínal Tatran Prešov doma pred dvadsiatou prvou hodinou, v Záhrebe nastúpi na zápas hodinu po pravom poludní.

Domov»Sportnet na východe»Prešovský Tatran držal krok s víťazom Ligy majstrov len polčas