Bardejov opäť kvária finančné problémy. Soroka: Chceli by sme súťaž dohrať

Futbalistom Bardejova nepridala v neutešenej situácii na pohode ani prehra s Liptovským Mikulášom. (Autor: Peter Cingel)
Juraj Ščerbík|12. okt 2019 o 21:50

Liptáci precvičili neschopný Partizán.

BARDEJOV. V 13. kole II. futbalovej ligy prehral Bardejov s Liptovským Mikulášom 1:3.

Nečakaný výsledok je výsledkom neutešených finančných problémov v klube, kde nemajú istotu v zotrvaní v súťaži.

Druhopolčasová snaha vyrovnanie nepriniesla

V úvode domáci Brigant i Človečko mohli otvoriť skóre, no nezvládli finálne činnosti.

Aj strelu Horodníka brankár Tatrancov Gábriš kryl.

Defenzíva domácich je labilná a prišiel trest.

Laura unikol pri čiare a nikým nekrytý Bartoš spoza šestnástky poslal presnú loptu za chrbát brankára Pillára.

Azda najlepší domáci hráč Horodník mal príležitosť na vyrovnanie.

No vzápätí unikol Janec a Staš mohol odskočiť o dva góly.

Aj šancu Bobčeka zvládol brankár Pillár.

Ani Človečko s Milunovičom nedokázali rozvlniť sieť Tatrancov.

Po prestávke sa šikovnejší hostia sústredili na svoju polovicu a dobrou kombináciou i rýchlosťou čakali na príležitosť.

Šarišania sa predsa len prebrali, ale ich snaha o vyrovnanie priniesla opak.

V priebehu troch minút skončila najprv tečovaná strela v deravej domácej obrane gólom na 0:2.

Po ďalšom nevydarenom útoku domácich unikol Bobček a bolo 0:3.

Čestný gól Partizána dosiahol na hrote útoku nevýrazný Milunovič.

Prezident klubu zabojuje o sponzorov

Len krátko zotrval vo futbalovom klube sponzor Partizána Bardejov, finančník Dávid Gedeon.

Po jeho zadržaní políciou prezident klubu Stanislav Soroka vyhlásil, že budú mať starosti s financiami.

„Dnes situácia v pokladnici nie je dobrá. Ale súťaž chceme dohrať. Nenechám to tak, zabojujem o sponzorov a financie pre hráčov. Sú to profesionáli a chcú mať plat. Uvidíme, čo prinesie zima. Zhodnotíme to koncom mája budúceho roka,“ povedal.

Za tri roky milión eur

Soroka sa postavil do čela klubu v roku 2016.

Domov»Sportnet na východe»Bardejov opäť kvária finančné problémy. Soroka: Chceli by sme súťaž dohrať