Prešovskí hádzanári v španielskom Irune predĺžili sériu bez prehry

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|9. nov 2019 o 18:12

S lídrom skupiny v Lige majstrov remizovali, hoci viedli o šesť gólov.

IRUN/PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov siahali v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2019/2020 po prekvapení.

Zverenci trénera Slavka Golužu mali takpovediac na lopate lídra C-skupiny, ale napokon v 7. kole si z palubovky španielskeho tímu Bidasoa Irun odniesli len bod za remízu 27:27 (15:12), hoci do záverečnej desaťminútovky išli so šesťgólovým náskokom.

Neodplatili tak svojmu súperovi septembrovú prehru 23:25 z Tatran handball arény.

Irun si upevnil vedúcu pozíciu, Tatran zostal štvrtý so ziskom 5 bodov, ale keďže švédsky IK Sävehof naplno bodoval proti fínskemu Cocksu (28:22), šance Prešovčanov na obsadenie druhej postupovej priečky opäť poklesli.

Náskok neudržali

Domáci vyhrávali len v samom úvode. Potom naklonil skóre na svoju stranu slovenský šampión, ktorý mal v 13. min trojgólový náskok (6:3).

Irun sa potom doťahoval, znížil v 21. min na 7:8, ale Tatranu sa ešte do prestávky podarilo odpútať opäť na tri góly.

Po zmene strán pokračovala snaha španielskeho tímu o zmazanie manka.

Príliš sa mu to však nedarilo. V 42. min bolo síce 17:19, ale pred záverečnou desaťminútovkou vyhrávali Prešovčania viac ako nádejne 25:19.

Ani tento náskok im však nestačil. Irun využil v závere presilovku, keď dvojminútový trest dostal Afanou Gatine.

Vyrovnal v poslednej minúte na 27:27 a Urbanov pokus tesne pred klaksónom skončil už len nad svätyňou Bidasoy.

Ďalšie vystúpenie v Lige majstrov absolvujú Šarišania už v stredu 13. novembra, keď od 18.00 h privítajú portugalského zástupcu Sporting CP Lisabon.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2019/2020 - skupinová fáza - C-skupina - 7. kolo

Sporting CP Lisabon (Portug.) - HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Sev. Mac.) hrá sa od 19.30 h

IK Sävehof (Švéd.) - Cocks (Fín.) 28:22 (12:8)

Bidasoa Irun (Šp.) - Tatran Prešov (SR) 27:27 (12:15)

Najviac gólov za Irun: Renaud-David 6

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič - Rábek 6,Djerič, Lapajne 2, Muňoz Cabezón 1, L. Urban 6, Vučko 2, M.Straňovský 5, Fodorean, Michalka, Grzentič, Carapkin, Afanou Gatine 5

6. Rabotnik Bitola 6 1 0 5 161:166 2

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí hádzanári v španielskom Irune predĺžili sériu bez prehry