Slovan rozhodol rýchlo, Bardejov to pred tritisíc divákmi ustál so cťou

Slovan Bratislava vyhral v dohrávke 4. kola Slovnaft Cupu v Bardejove 5:2.
Slovan Bratislava vyhral v dohrávke 4. kola Slovnaft Cupu v Bardejove 5:2. (Autor: Jozef Mačejovský)
Daniel Dedina|16. nov 2019 o 21:01

Kozák vždy rád príde na východ. Taký priebeh sme nečakali, priznal.

Slovnaft Cup Bardejov - Slovan Bratislava: fotogaléria

19.11.2019

BARDEJOV. Pre Bardejovčanov to malo byť nezabudnuteľné futbalové popoludnie.

Sobotňajšie dohrávané stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu medzi domácim Partizánom a Slovanom Bratislava bolo magnetom pre celý región.

Tomu zodpovedala aj vyše trojtisícová divácka kulisa na tribúnach.

A hoci väčšina z nich si pred súbojom s najlepším slovenským klubom histórie i súčasnosti vzdušné zámky nestavala, zápasový dej ich umlčal až príliš rýchlo.

Favorizovaní belasí viedli už v 20. minúte po góloch Rataa, Daniela a Ljubičiča 3:0.

Ich ľahkonohé kombinácie a nábehy za obranu nestíhal domáci druholigista zachytávať, vo vzduchu visel debakel.

Horodník síce ďalekonosnou tečovanou strelou znížil v poslednej minúte prvého dejstva na 1:4, ale hneď po príchode z kabín skóroval Slovan Dražičom opäť.

V 58. min fauloval De Marco v šestnástke Milunoviča a z nariadenej penalty znova korigoval Horodník, tentoraz na 2:5.

Tento moment vlial hráčom Partizána viac istoty na kopačky, predviedli svoju najlepšiu hernú pasáž v zápase, ale úradujúci slovenský majster si už zostávajúci priebeh bez najmenších problémov postrážil.

Príjemný kolorit tohto duelu dokumentovala v závere skupinka priaznivcov hostí skandovaním Bardejov.

Horodník bude spomínať do konca života

Bratislavčania prišli na východ Slovenska bez štvorice reprezentantov Greif, Božikov, Holman, Šporar i zraneného dua Moha – Čavrič.

Ich káder má však na slovenské pomery ohromnú šírku a do zápasu postavili prakticky najsilnejšiu možnú zostavu.

K najlepším hráčom na trávniku patril krídelník Erik Daniel.

V prvom polčase sa ľahučko dostával za chrbát súpera.

Bolo to zlým bránením domácich či jeho individuálnou kvalitou?

„Rád by som povedal, že to druhé. Mal som trošku viac šťastia,“ usmieval sa strelec dvoch gólov, ktorý so spoluhráčmi potešil aj lovcov autogramov a selfičiek.

Domov»Sportnet na východe»Slovan rozhodol rýchlo, Bardejov to pred tritisíc divákmi ustál so cťou