Hádzanári Pekingu sa výrazne zlepšili, no i tak na Prešov nestačili

O výbornú atmosféru v dueli Prešova s Pekingom sa postaralo množstvo nádejných hádzanárov. (Autor: archív)
Ján Leško|5. dec 2019 o 15:16

Tatran si v SEHA lige upevnil aktuálne tretie miesto.

PREŠOV. Dve kolá pred skončením základnej časti SEHA Gazprom ligy 2019/2020 si Tatran Prešov výhrou nad čínskym účastníkom nadnárodnej ligy Peking Sport University, sídliacim počas súťaže v Záhrebe a vedeným chorvátskymi trénermi, poistil tretie miesto v tabuľke A – skupiny.

Slovenský majster bol pred stretnutím s klubom pekinskej univerzity jednoznačným favoritom stretnutia.

Aj preto, že Tatran Prešov v prvom vzájomnom dueli v Záhrebe zvíťazil rozdielom sedemnástich gólov.

Úžasní minihádzanári v hľadisku

Prešovčania vtedy mali výborný vstup do zápasu. Desaťgólový náskok mali už po necelej štvrťhodine.

V odvete v Tatran handball arene sa však história zďaleka nezopakovala.

Učenliví Číňania ukázali po niečo vyše dvoch mesiacoch značný výkonnostný vzostup, hoci na ich bodovom konte ostáva stále nula.

V Prešove prekvapili výborným nástupom.

Po dvadsiatich minútach dobrou obranou a rýchlou nekomplikovanou hrou v útoku si vypracovali trojgólové vedenie (12:9).

Karta sa v prospech Tatrana začala obracať až po vyrovnaní na 12:12 z ruky krídelníka Javiera Muňoza. Dve minúty pred prestávkou.

V druhom polčase prešovskí hádzanári súpera prevyšovali aj väčšími skúsenosťami a jedenásť minút pred koncom mali už náskok desiatich gólov.

Napokon Tatran vyhral 38:25 aj na obrovskú radosť zhruba stovky mladučkých minihádzanárov Regionálneho centra hádzanej, ktorí od prvej do poslednej minúty nadšene povzbudzovali a každý gól (občas i do vlastnej siete...) búrlivo oslavovali.

Číňania ich vraj trochu popreháňali

V zápase s atraktívnym súperom a vo výbornej atmosfére tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža dal postupne šancu hrať všetkým šestnástim nominovaným hráčom.

Najlepšími strelcami domácich boli so siedmimi gólmi Javier Muňoz Cabezon a Lukáš Urban, ktorý nám po stretnutí povedal.

„Tréner Goluža nás upozorňoval, aby sme si dali pozor, pretože Číňania poctivo trénujú a pomerne rýchlo sa herne zlepšujú. Pravdivosť jeho slov sa potvrdila v úvodnej dvadsaťminútovke. Pravdou je, že v úvode nás v našom poslednom tohtoročnom zápase SEHA ligy trochu popreháňali. V posledných desiatich minútach prvého polčasu sme to však otočili a po prestávke na ihrisku už jasne dominovali. Bol to ozaj zaujímavý zápas. Číňania, hoci už prehrávali dosť vysoko, do každej akcie šli na sto percent, netaktizovali a pričinili sa o to, že hra mala dobrý spád. Aj tí mladučkí minihádzanári v hľadisku sa tak mohli tešiť z množstva gólov.“

Už vyrazili do Srbska a Severného Macedónska

Dva ostatné zápasy základnej časti odohrá Tatran Prešov na ihriskách súperov.

V sobotu siedmeho od pätnástej hodiny na palubovke srbského majstra RK Vojvodina Nový Sad a v pondelok deviateho decembra od 20.15 hodiny na pôde obhajcu prvenstva v nadnárodnej lige Vardaru Skopje v Severnom Macedónsku.

„To budú dozaista iné zápasy ako ten s Pekingom SU. Vojvodina zostavila veľmi kvalitné mužstvo, ktoré v ostatnom kole viedlo doma nad Vardarom. Ten strhol výhru na svoju stranu až v závere. V Srbsku nás teda čaká ťažký zápas. To isté aj v domovskom stánku Vardaru v Skopje, kde síce nebudeme favoritom, ale rozhodne spravíme na ihrisku všetko pre dobrý výsledok,“ uistil Lukáš Urban.

Domov»Sportnet na východe»Hádzanári Pekingu sa výrazne zlepšili, no i tak na Prešov nestačili