V Prešove silvestrovali behom. Pozrite si momentky

Tesne po štarte 34. ročníka Silvestrovského behu v Prešove.
Tesne po štarte 34. ročníka Silvestrovského behu v Prešove. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Ján Jacoš, SITA|31. dec 2019 o 13:55

Už 34. ročník podujatia sa konal na Sídlisku III.

Silvestrovský beh 2019 v Prešove: fotogaléria

31.12.2020

PREŠOV. V Prešove sa s rokom lúčia už tradične aj bežeckým podujatím.

Silvestrovský beh na Sídlisku III napísal už svoj 34. ročník, bol zároveň aj Memoriálom Olega Kopaneva, dlhoročného atletického trénera a funkcionára.

Z víťazstva sa radovali Radovan Tomeček z TJ Obal Servis Košice a Romana Komarňanská z BMSC Bratislava.

Spolu trénujú aj pretekajú

Prvenstvo z roku 2018 obhájil Radovan Tomeček (TJ Obal Servis Košice) časom 22:26,5 min pred klubovým kolegom Jaroslavom Szabom, ktorý Silvestrovský beh vyhral sedemkrát.

"Behalo sa mi super, mal som kvalitného súpera," poznamenal v cieli R. Tomeček.

"Jaroslav Szabo, s ktorým trénujem a spolu aj chodíme na preteky, je skúsený vytrvalec a viacnásobný víťaz Silvestrovského behu. Nebolo to také jasné víťazstvo a o to si ho cením viac. Zrejme som mal vo finiši viac síl. Pozitívne hodnotím, že v Prešove je také podujatie a jeho organizátori podporujú zdravý životný štýl."

Komarňanská vytvorila traťový rekord

Atmosféru pretekov si pochvaľovala aj víťazka ženskej kategórie Romana Komarňanská (BMSC Bratislava).

Tiež zvýraznila, že sa jej bežalo veľmi dobre, čo umocnila aj vytvorením nového traťového rekordu 24:47,5 min. Predchádzajúci rekord Kataríny Labašovej (Geoma Myslava) z roku 2014 mal hodnotu 26:45 min.

Komarňanská sa na listinu víťaziek Silvestrovského behu zapísala prvý raz.

Spomínali na známu osobnosť

Atletická rodina spomínala aj na pôsobenie docenta Olega Kopaneva (1929 - 2009). Kopanev bol v metropole Šariša dlhoročný vysokoškolský pedagóg, atletický tréner a funkcionár, zakladateľ viacerých významných atletických podujatí. Bol aj v organizačnom štábe Silvestrovského behu.

Výťažok zo štartovného, 230 eur, poukážu na transparentný účet mesta Prešov na rozdelenie pre ľudí, ktorých 6. decembra postihla obrovská tragédia.

Z výsledkov

Muži (7 km): 1. R. Tomeček 22:26,5 min, 2. J. Szabo (obaja TJ Obal Servis Košice) 22:33,1, 3. A. Mihalov (Prešov) 22:49,7.

Ženy: 1. R. Komarňanská (BMSC Bratislava) 24:47,5, 2. J. Vitovičová (Prešov) 27:04, 3. I. Butoracová (MTC Vyšná Šebastová) 27:29.