VRANOV NAD TOPĽOU. Na problémy s tepelným hospodárstvom vo Vranove nad Topľou dlhodobo upozorňuje opozičný poslanec Igor Pribula (Spolu).

Práve on presadil návrh na právnu analýzu prevodu podielu z firmy Bukóza Energo na Team Energo SK.
Ešte v polovici tohto mesiaca, pred dovolenkami, upozorňoval na to, že v septembri sa poslanci stretnú a budú musieť riešiť akútne problémy pred blížiacou sa vykurovacou sezónou.
Pýtal si, kto bude niesť zodpovednosť, ak nebudú kotly v prevádzkovateľnom stave alebo niekto odstaví plyn.
Udalosti ho predbehli, táto téma prišla na stôl už teraz.
Zastupiteľstvo schválilo odstúpenie od zmluvy s Team Energo SK a zámer na uzatvorenie zmluvy na rok a pol s novým nájomcom, vranovskou spoločnosťou Cemed.
S Igorom Pribulom sme sa rozprávali o situácii v tepelnom hospodárstve mesta Vranov nad Topľou.
Na situáciu vo vranovskom tepelnom hospodárstve poukazujete dlhodobo. Aká je?
„Som jedným z tých poslancov, ktorí za posledných desať rokov kritizujú všetky porušenia zmluvy. Zmluva má šesť dodatkov. Pôvodná zmluva, ktorá bola vysúťažená podľa zákona o verejnom obstarávaní a za jasne definovaných podmienok, sa po nastúpení súčasného primátora, ktorý je tu štvrté volebné obdobie, šesťkrát menila. Boli znížené investície a deregulovaná cena. Z 18 eur za gigajoul bola deregulovaná na voľnú tvorbu medzi Bukózou Energo a ÚRSO. Celý čas som kritizoval, že neinvestovali, ale robili len nutné opravy na udržanie prevádzky.“
Neinvestovalo sa do kotolní?
„Bola to čistá údržba a chátranie budov.“
Vy ste boli poslancom, ktorý ste v čase, keď došlo k prevodu podielu z Bukóza Energo na Team Energo SK bez vedomia samosprávy, iniciovali právny audit tejto transakcie. Ako to dopadlo?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári