Tumidalský: Na vyrovnanú partiu s Tatranom sú iní v Európe

Ján Leško|6. sep 2020 o 12:19

Prešov hral výborne v prvom, Košice desať minút v druhom polčase.

Extraliga hádzanárov: Tatran Prešov - HK Košice: fotogaléria

6.9.2020

PREŠOV. V úvodnom kole Slovnaft handball extraligy zavítal do Tatran handball areny (THA) nový klub najvyššej súťaže hádzanárov HK Košice.

Súboj pätnásťnásobného majstra republiky s nováčikom skončil očakávaným rezultátom.

Stretnutie sa hralo s obmedzením maximálnej kapacity hľadiska THA na päťsto ľudí, vrátane hráčov oboch tímov, organizátorov a obslužného personálu.

Rozdielne úseky polčasov

Favorit zápasu, ktorý nastúpil bez zraneného Brazílčana Pedra Pacheca a stále nie stopercentného D. Kroka, začal podľa očakávania, hoci v šiestej minúte bolo 2:2.

Tatran začal postupne zvyšovať obrátky a v devätnástej minúte po Jaballahovom góle mal už náskok desiatich gólov 13:3.

V týchto fázach domáce mužstvo hralo tak, ako sme ho videli v príprave, či víťaznom finále Slovenského pohára.

Rýchlo, nápadito s dobrou koncovkou i výbornými zákrokmi brazílskeho brankára Colodetiho.

Košičania do 29. minúty strelili len päť gólov, z toho dva zo sedmičiek.

Sekundu pred koncom polčasu však Baláž prekvapil.

Z deväťmetrového hodu vyslal cez obranné postavenie domácich do ľavého kúta brány Tatrana „projektil“, na ktorý bol prešovský gólman prikrátky.

Tento moment akoby bol hostí postavil na nohy. Po prestávke to totiž boli Košičania, v radoch ktorých hralo množstvo hráčov, ktorí predtým pôsobili aj v Tatrane Prešov. Brankári Popčák a Vasiľ, Pekár, Tumidalský, Guzy.

Kým Prešovčania skórovali v prvej desaťminútovke len dvakrát, zato ľavák Dani prekonal Čuprynu štyrikrát a hostia znížili z 19:6 na 20:11.

Tatran ale svojho súpera v zostave s viacerými skúsenými hráčmi aj bývalými reprezentantmi republiky bližšie už nepustil.

Domov»Sportnet na východe»Tumidalský: Na vyrovnanú partiu s Tatranom sú iní v Európe