PREŠOV. Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Lôžka pre pacientov s ochorením Covid-19 má obsadené na 59 percent.
Celkovo je v nemocnici pre nich vyčlenených 149 lôžok.
„FNsP J. A. Reimana ako podriadená organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR je súčinná pri implementácii všetkých opatrení a nariadení svojho zriaďovateľa. V súlade s pokynmi poskytujeme iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť, vrátane starostlivosti o onkologických pacientov, aby sme mali voľné kapacity pre ďalších pacientov s ochorením Covid-19. Zároveň sme pripravení na reprofilizáciu ďalších lôžok s potrebným vybavením," uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.
MZ SR nariadilo fakultným, univerzitným a všeobecným okresným nemocniciam, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, poskytovať pacientom len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.
Rezort upozorňuje, že počet hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 alebo s podozrením naň sa blíži k hranici 3000.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?
- Funguje ochrana pomocou rúšok a respirátorov?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári