PREŠOV. Vedenie mesta Prešov rozhodlo, čo bude s mestskými pozemkami pri zimnom štadióne. Pokračujú v príprave projektu.
V meste dlhodobo chýba infraštruktúra pre plavecké športy.

Téma výstavby regulárneho plaveckého bazénu sa už tri desaťročia pravidelne objavuje v rôznych podobách, avšak projekty sa nikdy nedotiahli do zdarného konca.
Nádej pre plavecké športy v Prešove svitla koncom roka 2019.
Mesto vtedy po dlhoročnom súdnom spore definitívne získalo do svojho vlastníctva pozemky spolu s rozostavaným skeletom budovy, kde mala podľa plánov zo 70. rokov minulého storočia vyrásť krytá plaváreň s 50-metrovým bazénom.
Minulý rok boli aj schválené peniaze na súťaž návrhov na Multifunkčný športový areál v lokalite Pod Kalváriou.
Olympijské bazény s medzinárodnými parametrami
Tento rok sa v postupnej príprave pokračuje.

Mesto požiadalo všetky kompetentné inštitúcie, vrátane Slovenskej plaveckej federácie v Bratislave a Slovenského olympijského a športového výboru, o stanovisko k pripravovanému investičnému zámeru.
„Cieľom je zabezpečiť, aby novostavba bazéna bola v súlade s celoštátnou, regionálnou a univerzitnou koncepciou športovísk pre plavecké športy, taktiež z pohľadu splnenia podmienok pre súťažné športové podujatia regionálneho, národného a medzinárodného významu,“ vysvetľuje radnica.
Zadefinované boli podmienky pre olympijské parametre bazéna pre účely organizovania medzinárodných súťaží podľa ustanovení Medzinárodnej federácie plaveckých športov (FINA) a Európskej plaveckej ligy (LEN).
Malá kapacita na olympiádu
Ak by komplex mal spĺňať olympijské parametre, jeho súčasťou by musel byť plavecký bazén s 10 dráhami dĺžky 50 metrov a hĺbky 3 metre, jeden vyplavovací bazén s 8 dráhami dĺžky 25 metrov a hĺbky 2 metre a ďalší špeciálny bazén pre skokanské súťaže.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári