PREŠOV. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Popri štúdiu si privyrábal v ringu MMA.
Známy je predovšetkým ako vojenský veliteľ. Možno povedať legendárny, jeho príbeh je známy aj na Slovensku. Vďaka knihe o Donbase, ktorú napísal vojnový reportér Tomáš Forró.
Mamuka Mamulašvili (45) je veliteľom Gruzínskej národnej légie, ktorá bojuje na Ukrajine, tvoria ju vojaci tridsiatich národností.

Mamulašvili aktívne bojoval na frontoch vo viacerých vojnových konfliktoch.
Prvý priamy kontakt s vojnou zažil ako štrnásťročný, keď sa so svojím otcom dostal do ruského zajatia pri bránení elektrárne v abcházskom Suchumi.
„Vtedy som začal chápať ruskú mentalitu. Od toho momentu viem, kde je správna strana. Bojujeme proti poslednému barbarskému štátu,“ povedal Mamuka na verejnej diskusii v Prešove.

Príchod na neistú pôdu
Napriek tomu, že je evidovaný v ruskom registri vojenských kriminálnikov, a teda je cieľom, zmenil svoje obvyklé prostredie frontu za civilné miesta na Slovensku.
Absolvoval tu hneď niekoľko podobných stretnutí, na ktorých podával správu z frontovej línie.
Jeho odkaz slovenskej verejnosti je jasný: „Save your own country.“ Teda zachráňte svoju vlastnú krajinu.
Otvorene opisoval situáciu na Ukrajine, ktorú napadli ruské vojská.
On sám ju pomáha brániť s gruzínskou légiou, ktorej členovia podstupujú ohromné riziko.
Ak ich zajmú, čaká ich istá smrť. Na rozdiel od ukrajinských vojakov u nich totiž nie je nijaká šanca na výmenu zajatcov.

Je to aj gruzínska vojna
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári