PREŠOV. Smer Roberta Fica odštartoval v stredu večer turné k Medzinárodnému dňu žien. Oslavoval ho pred plnou sálou Divadla Jonáša Záborského v Prešove.
Pred divadlom čakal členov strany hlúčik protestujúcich.
„Nie je nám jedno, čo bude so Slovenskom ďalej. Smerovanie na východ je veľmi nebezpečné,“ povedal nám jeden z nich, Stanislav Félix.
„Naša krajina stratila politický kompas,“ nadviazal na neho Richard Jánoš.
Návštevníčky podujatia však boli v jednoznačnej prevahe. A odchádzali z neho spokojné.
„Veľmi pekné, dobrý program. Výnimočne som bola nadmieru spokojná, pretože to bolo odlišné od predchádzajúcich osláv. Chodíme sem pravidelne,“ povedala nám po skončení programu dôchodkyňa Mária z Prešova.
Nebrala to ako politickú akciu.

„Prevažoval ten ľudský prístup a hádam také úprimné slová, ktoré sa zvyknú zriedkakedy povedať. Dobre padli,“ odchádzala s dobrým pocitom.
Inú skúsenosť zažila Barbora Petrová, ktorá prišla so slovenskou vlajkou podporiť opozičný názor voči Smeru. Keď podala ruku pani s ukrajinskou vlajkou, ušli sa im pľuvance.
Profesionálny program
Na prítomných čakal profesionálne vyskladaný program, ktorý odštartovalo emotívne video so sekvenciami výrazných žien z rôznych filmových klasík.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári