SVIDNÍK . Polícia objasnila krádež viacerých vecí zo spoločných priestorov jedného z bytových domov na Stropkovskej ulici vo Svidníku.
Z trestného činu obvinila 55-ročného muža, ktorý ešte v januári z priestorov sušiarne odniesol viacero vecí na zberný dvor.
Ako konkretizovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, boli medzi nimi vysokoškolské projekty, bakalárska práca, zošity, biolampa, kufríkový šijací stroj, detský kočiar a postieľka, ale aj hračky, žehliaca doska, cestovné kufre, množstvo oblečenia a obuvi, koberce, periny a vankúše. Veci odniesol na osobnom aute a vyhodil ich na zbernom dvore.
„Poškodenej osobe vznikla škoda vo výške 770 eur,“ uviedla Ligdayová s tým, že 55-ročného Svidníčana stíhajú na slobode.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári