BRATISLAVA, PREŠOV. Stredajší odvolací proces v kauze prešovských úplatkov, v ktorej figuruje aj bývalý hokejista a niekdajší viceprimátor Prešova René Pucher, zrušili z dôvodu ospravedlnenia dvoch obžalovaných a dvoch obhajcov z neúčasti.
Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Najvyššieho súdu (NS) SR Alexandra Važanová.
Dostal podmienku, peňažný trest a zákaz
Renému Pucherovi uložil Špecializovaný trestný súd v januári 2022 za korupciu podmienečný trojročný trest odňatia slobody.
Zároveň mu súd za prijatie úplatku vymeral i peňažný trest vo výške 10 000 eur a päťročný zákaz výkonu verejnej funkcie.
Podľa obžaloby mal René Pucher prijať úplatok vo výške 10 000 eur za intervenciu pri rekonštrukcii Základnej školy (ZŠ) Májové námestie v Prešove.
Hlavného obžalovaného, Andreja S., odsúdil súd na nepodmienečný štvorročný trest odňatia slobody, udelil mu tiež finančný trest.

Obžalovali 12 ľudí
V kauze prešovských úplatkov bolo pôvodne obžalovaných 12 osôb obvinených z poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev, machinácie pri verejnom obstarávaní a korupčných deliktov.
V celej kauze malo ísť o viaceré prípady získavania státisícových zákaziek stavebnej firmy, v ktorej mali figurovať obžalovaní.
Okrem rekonštrukcie ZŠ v Prešove malo ísť napríklad o výstavbu kanalizácie a čistiarne odpadových vôd v Družstevnej pri Hornáde.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári