pôsobil vo funkcii okresného riaditeľa polície. U polície odpracoval 27 rokov. "Robiť treba všade, aj keď tu je to kľudnejšie. Sme poriadkový útvar a zabezpečujeme verejný poriadok a čistotu," skonštatoval.
Z polície odišiel na základe vlastného rozhodnutia. "Bolo to náročné, bol som vo funkcii okresného riaditeľa osem rokov. Ja som ešte navyše taký človek, že keď sa udialo niečo závažnejšie, musel som byť pri tom."
O mestskej polícii tvrdí, že na tisíc obyvateľov by mal byť jeden policajt. "Bardejov má 35-tisíc obyvateľov, nás je tu dvadsaťdva, aj to vrátane mňa a
môjho zástupcu. Aj s týmto počtom dokážeme plniť základné požiadavky, keby sme však mali 35 policajtov, občania by to určite pocítili."
Na adresu bardejovských mestských policajtov povedal, že by sa žiadalo pozdvihnúť ich odborná úroveň. Poznamenal, že už aj začali s každomesačným odborným školením. Zdôraznil, že odkedy je vo funkcii, už vzniklo šesť smerníc primátora a šesť príkazov náčelníka. Na základe novely zákona o obecnej polícii museli zaviesť do praxe aj sledovanie štatistických ukazovateľov. "Správu o činnosti budeme predkladať aj Prezídiu policajného zboru." Napokon zdôraznil, že zmena bude aj v tom, že od roku 2008 bude jednotná uniforma mestských policajtov na celom Slovensku. Skrátka, už to nebudú čierni šerifovia, ich uniforma bude svetlomodrá s tmavomodrou, presne v tom ladení, aké nosia bardejovskí mestskí policajti teraz.
Čo sa týka technického vybavenia, povedal, že na 22 policajtov majú dve autá. Systém služieb je taký, že stála služba je 24-hodinová a hliadková tiež 24-hodinová. Novinkou je kamerový systém, ktorý im veľmi pomáha. Bardejov má dve kamery a je nimi monitorované Radničné námestie. V dvoch etapách by sa ešte kamerový systém mal dobudovať. Kamera by mala byť pri stanici a druhou sledovanou lokalitou bude Dlhý rad po hotel Šariš.
Po nástupe Milana Hoška za náčelníka mestskej polície sa začal veci meniť, konečne svedčí o tom i fakt, že na minulotýždňom rokovaní zastupiteľstva navýšili poslanci rozpočet mestskej polície o 180-tisíc Sk. Tieto peniaze si zarobili na pokutách. Aj preto sme sa spýtali Hoška, aký je šéf. "Náročný. V tomto nepoznám veľké tolerancie, nikdy však nevyžadujem nejaké výkony nad rámec zákona. Ale aj dobré slovo má niekedy dobrý účinok."
Toto všetko znie tak, ako keby sa Milan Hoško narodil policajtom. Aj na to sme sa ho spýtali. "Ako mladý chlapec som už chcel byť policajt, aj som sa bol pýtať, ako na to," priznal. Ináč je vyučený opravár poľnohospodárskych strojov. Ako policajt skončil právnickú fakultu. "Nikdy som však nepredpokladal, že raz budem policajným plukovníkom a okresným riaditeľom. Keď nás po skončení školy zatrieďovali, väčšina ostala v Bratislave. Veľmi šťastní boli tí, ktorí sa dostali blízko svojho rodiska a všetci sa snažili dostať sa na obvodné oddelenie, nikto nechcel celý život šliapať ulicu." Milan Hoško potom rok a pol pôsobil v Bratislave a šliapal u uniforme ulicu...
Už ako osemnásťročný mal Hoško poľovnícky lístok. Najprv bol radovým členom, potom sa stal podpredsedom poľovníckeho združenia. Teraz je tretie obdobie predsedom Poľovníckeho združenia Minerál Dubová v okrese Svidník. V rámci okresných organizácií začínal ako tajomník disciplinárneho senátu, potom bol predsedom senátu, a teraz je druhé volebné obdobie predsedom Okresnej organizácie Slovenského poľovníckeho zväzu v Bardejove. Tu sa žiada zdôrazniť, že začiatkom júna, pri príležitosti Mesiaca poľovníctva, dostal najvyššie poľovnícke vyznamenanie, Zlatého kamzíka.
V podtitule vyznamenania Zlatý kamzík je napísané: Ocenenie za rozvoj slovenského poľovníctva. Milan Hoško už má kamzíka bronzového i strieborného. Zlatého udeľuje ústredie Slovenského poľovníckeho zväzu.
Ide o hodnotenie aktivity, všetok svoj voľný čas, okrem toho, ktorý venuje rodine, dáva Hoško poľovníctvu. "Mám iba také koníčky, ktoré súvisia s prírodou," podotkol.
Má tiež niekoľko trofejí srncov, diviakov, strelil aj šesť vlkov. "Keď sa to ešte dalo, strelil som aj rysa a mačku divú. Za dvadsaťosem rokov, čo poľujem, mám strelených sedem jeleňov. Všetko medailovej hodnoty. Je medzi nimi aj zlatý dvadsaťtorák. Zdôraznil, že využije každú možnosť poľovať aj mimo svojho združenia.
V poslednom čase rád chodí poľovať na západné Slovensko, na danielov, muflónov a na bažanty.
Keď nám ukázal fotografie, ako to u nich v byte vyzerá, museli sme poľutovať jeho pani manželku, ktorá to s upratovaním nemá jednoduché, lebo poľovné trofeje sú u Hoškovcov nielen po stenách, ale aj na koberci a všelikde inde.
Tiež sa pochválil, že na väčšine poľovníckych akcií varí guláše. A podotkol, že všetko, čo je ku chlebu... teda pripraviť akékoľvek mäso, mu tiež nerobí problém.
Milan Hoško má tri dcéry. Jedna práve skončila vysokú školu. Čiže dve sú už inžinierky, a tretia, Kristínka, chodí do prvého ročníka základnej školy. Manželka Milana Hoška je učiteľkou v materskej škole. S poľovníctvomn svojho manžela má veľké pochopenie. "Ináč by sa to nedalo," skonštatoval Hoško.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári