keď na pôde mestského úradu aj mesta všetkých presviedčal, že prišiel na pracovný výjazd, jeho návšteva nápadne pripomínala samoprezentáciu. V uliciach Vranova rozprával o podvodoch vlády a uprostred najväčšej premávky neváhal naplniť zbožnú ideu niektorých Vranovčanov, že ulica od Jednoty po Rozkvet môže byť pešou zónou. Rudy Sch. sa po nej prešiel pešo bez toho, aby ho trafil niektorý z vodičov ponáhľajúcich sa do šichty. Možno sa mu to podarilo vďaka desiatkam policajtov, ktorí sa starali o jeho bezpečnosť...
Na záver mesiaca si procedúru po Vranove vyskúšal minister vnútra Vladimír Palko, ktorý tiež do mesta prišiel pracovať. Napriek tomu, že dnes drží svojich ľudí v strachu z okamžitého padáka pri narušení povinností, odvahu na zbrzdenie vranovskej dopravnej tepny nenašiel. Na okoloidúcich vranovčanov sa usmieval a pocit bezpečia s požehnaním Ferka M. im núkal len z chodníka.
Marec je mesiac, z ktorého sa už veľa rokov teší aj primátor Vranova Tomáš Lešo. Kopu radosti zavŕšil prvý muž mesta práve tohto roku, keď mu k šesťdesiatym narodeninám rukou potriasol sám poslanec Ivan G. v rámci svojej pracovno-prezentačnej návštevy.
Marec do Vranova nad Topľou nepriniesol len prezidentských kandidátov, ale aj dve zasadnutia mestského parlamentu. Prvé z nich zaviedlo zdanlivý poriadok do neporiadku v radách škôl. Snahu o poriadok v meste pripomína aj nové nariadenie o platených parkovacích miestach v jeho centre. Vranovčania prišli počas marca o ilúziu, že z rozostavaného krytého bazénu niekto niečo postaví. Potenciálny investor zdupkal pred nerozhodnosťou slobodne zvolenej vranovskej samosprávy. Druhé marcové zasadnutie poslancov avizuje, že liaheň karcinogénov v objekte starej práčovne za Rozkvetom niekto vymaže z mapy mesta za dva milióny korún. Poslanci zaviedli poriadok aj do prenájmov školských priestorov, ktoré už nebude mať hocikto za korunu a lekári pracujúci v školách svoje ambulancie snáď neopustia, keďže ich nájom narastie maximálne do výšky 1000 Sk za meter štvorcový.
Tretie tisícročie mnohí obyvatelia okresného mesta Vranov odštartovali bez vodovodu a kanalizácie. Posledný marec mimo európskej únie dal obyvateľom mesta nad Topľou aj obcí v jej povodí nádej, že blízka budúcnosť túto absurdnosť ukončí. Prednostovi obvodného úradu vo Vranove Igorovi Pribulovi sa podarilo rokovania so starostami, primátormi a štátom priviesť do štádia tesne pred začiatkom realizácie projektu Vranov pitná voda a kanalizácia v povodí rieky Topľa. Dead line na podanie prihlášok o získanie peňazí z fondov Európskej únie je polovica apríla. Keď to vo Vranove a okolitých obciach stihnú, zaplatí Brusel pomernú časť zo 40-miliónov Euro a v povodí Tople už nebudú piť vodu z príchuťou vlastnej žumpy, ale H2O priamo z rezervoáru vodnej nádrže Starina. Aj táto vízia sa naplní len za predpokladu, že je prepočítaný objem vody v nádrži a prietok hrádze naozaj skreslený a v realite bude aj pre Vranov a okolie stačiť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári