boli divákmi vyhľadávané nielen kvôli nekomerčnej, originálnej hudbe, čo platí aj o textoch, ale najmä pre celkový prejav Rádia Frustrácia. Nechýbali v ňom happeningové prvky, napríklad stabilná tanečná sekcia skupiny. Rádio Frustrácia malo, podľa vlastnej charakteristiky, "apokalypticko-psychologicko-zábavný sound".
Jadrom skupiny boli len dvaja ľudia - Jozef Helmeczy (klávesy, hlas, vizuálna zložka) a Martin Béreš (programovanie, hlas). Na live spoluprácu si pozývali viacerých hostí (vrátane spomínaných "tanečníkov") - Boris Čermák, Ladislav Gullyássi, Peter Krídlo, Dano Doroš, Ivan Eliáš. Koncerty sa preto vyznačovali živočíšnosťou prejavu, do istej miery aj divadelnosťou. Kapela, ktorá vznikla v roku 1996, patrila k atrakciám Rockovej ligy 1997, 1998 a 2000. Práve v roku 2000 skončila svoju aktívnu činnosť.
Zanechala po sebe viaceré nahrávky, ktoré produkovala síce v domácich podmienkach, ale zato precízne a v pomerne slušnej (v rámci možností) kvalite. A to nielen čo sa týka zvuku, ale aj obalov a ďalších náležitostí. Diskografiu Rádia Frustrácia tvorí singel Neprišiel (1996), EP Janík the vrach (1996), EP Hotel kamzík (1997), singel Metro (1998) a EP Rádio Frustrácia (2000). Prínosom pre celú amatérsku hudobnú scénu v Prešove bolo Rádio Frustrácia aj v publikačnej oblasti. Jeho členovia vydávali 'samizdatový' fanzin (rozširovaný v xeroxových kópiách) s názvom Hrobka, v ktorom sa prezentovali nielen prešovské metalové a alternatívne skupiny.
Autor: frk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári