Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

A. Lehocký: Futbal má svoje zákonitosti

Hráči MFK Košice-Krásna rozhodli o svojom prvom víťazstve od 12. kola na pôde MŠK Tesla Stropkov v priebehu pätnástich minút v závere stretnutia. Hostia si, podľa slov autora tretieho presného zásahu L. Surgenta, priali získať bod, no domov si viezli všet

ky tri.

Bez disciplíny

MŠK Tesla Stropkov a MFK Košice-Krásna potrebovali po posledných výkonoch a výsledkoch odrazový mostík k pokojnému záveru súťažného ročníka. Vzájomný súboj obidvoch súperov v 25. kole tretej ligy pomohol viac hosťom čakajúcim na ôsme víťazstvo od 12. kola. V prvom polčase mali dianie na trávniku pod kontrolou Stropkovčania. Ich prenášanie hry do krídelných priestorov prinášalo série centrovaných lôpt, ku ktorým sa dostávali domáci strelci, ale nepresnosť v zakončení a výkon brankára Krásnej D. Tkáča držali výsledok otvorený. Domáci išli do vedenia v 43. min., no ani tento moment súpera nepoložil. Košičania trpezlivo čakali na svoje šance a po zmene strán sa aj dočkali. V priebehu pätnástich minút trikrát prekonali spoľahlivo chytajúceho J. Biroša a dokonale zmrazili ambície v domácich radoch. Po treťom góle hostí mal síce Stropkov ešte dve príležitosti, no v súbojoch so súperovými útočníkmi opäť vynikol D. Tkáč. "Prvý polčas sa hral v dobrom tempe a mal svoju úroveň. O osude zápasu sme mohli rozhodnúť do 20. min., no nepodarilo sa nám to. Počas polčasovej prestávky som upozorňoval hráčov na situácie, ktoré sa nakoniec v priebehu druhej 45-minútovky aj potvrdili. Hoci mužstvo nie je zdravotne v poriadku, hráči, ktorí na ihrisku trošku rozmýšľajú, nemôžu produkovať hru, ako sa to podarilo nám v druhom polčase. Keby sme dali do hry len trošku rozumu, zápas sme mohli dotiahnuť do víťazného konca. Pokiaľ si chlapci neuvedomia niektoré veci, budeme to mať ťažké, lebo futbal má svoje zákonitosti a o body sa nehrá ako na detskom ihrisku," upozorňoval tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.

Druhé polčasy

Rovnako ako proti Sobranciam upadla výkonnostná krivka Stropkova v druhom polčase aj v stretnutí s Krásnou. Zásadný rozdiel medzi obidvoma meraniami síl bol v tom, že potenciál hráčov Krásnej neostal v kabíne, ale rozbalili ho na trávniku. "Chlapci majú pomerne veľké výpadky v tréningovom procese a aj dnes nebolo isté, či budú môcť nastúpiť štyria hráči. Keď začne hrať hlavnú úlohu psychika, upadá i kondícia. Dnes však kondícia nemala hrať žiadnu úlohu, lebo keby si hráči splnili v prvom rade obranné povinnosti, dopadlo by stretnutie inak. Za stavu 1:0 sa nemôžeme bezhlavo púšťať do útočenia a zároveň sa nesmie stávať, aby nás súper prečísľoval štyria na dvoch alebo piati na dvoch. Tieto situácie sú o osobnej a hernej disciplíne, kde sme ťahali za kratší koniec," analyzoval A. Lehocký.