PREŠOV. Združenie reagovalo na závažný spoločenský problém a skúsenosti, ktoré majú z krízového centra Mymamy (v Prešove pôsobí od roku 2003). "Hlavnou náplňou práce krízových poradkýň sú rozhovory o situácii týraných žien, sprevádzanie klientok na kompetentné inštitúcie, súdy, políciu či spracovávanie písomností," uviedla predsedníčka združenia Apolónia Sejková. O rok neskôr rozšírili svoje aktivity nad rámec poradenstva a začali sa venovať primárnej prevencii domáceho násilia. Od minulého roku im môžu poskytnúť aj chránené bývanie.
Pomoc v núdzi
Ambulantné a terénne služby pre okresy Prešov a Sabinov v máji rozšírili o model sanácie rodín, ktoré žijú ešte s agresorom. Kontaktujú ženy so spolupracujúcimi organizáciami a pomáhajú im integrovať sa do spoločnosti. V tejto aktivite sú ich partnermi mesto Prešov a Sigordská spoločnosť. Skĺbili všetky doterajšie skúsenosti z terénu aj práce s týranými ženami a zvolili komplexný prístup.
Akýmsi sprostredkovateľom je aj krízová linka. Poslednú z aktivít realizujú s finančnou podporou Blokového grantu EEA Grants a zo sociálnej kapitoly štátneho rozpočtu SR.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári