STROPKOV. Exotické tvory doviezli z bratislavskej zoologickej záhrady a z Trenčína, zvykajú si na život v nových podmienkach.
Maki myšovitý pochádza z lesov Madagaskaru, patrí do radu primátov. Dožíva sa približne 15 rokov, medzi hlavné zložky jeho potravy patrí ovocie, kvety, nektár, rôzny hmyz, stromové žaby a chameleóny. Keďže ide o nočného živočícha, počas našej návštevy vo viváriu sa nám ho nepodarilo odfotiť.
Tamarín žltoruký žije v tropických lesoch a močiaroch na severe Južnej Ameriky. Patrí medzi primáty, dožívajú sa asi 13 rokov, rady si pochutnávajú na ovocí, semenách, listoch, kvetoch, hmyze, drobných živočíchoch a vtáčích vajciach.
Skunk smradľavý obýva Severnú Ameriku. Je známy pachovými žľazami, ktoré vylučujú ostro páchnucu látku. Zviera si ňou značkuje teritórium a slúži mu aj ako účinná zbraň, ktorá môže nepriateľa trvalo oslepiť. Keď sa cíti ohrozený, použije na obranu odporný omračujúci zápach. Protivníkovi trafí do tváre aj zo vzdialenosti niekoľkých metrov. Návštevníci Zoo parku sa smradľavého útoku obávať nemusia. Párik skunkov má totiž pachové žľazy odstránené.
Kajman okuliarnatý sa vyskytuje v Strednej a Južnej Amerike, živí sa rybami, plazmi a vtákmi. Žije v sladkovodnom prostredí.
Autor: ada
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári