Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Stropkov druhý polčas v Giraltovciach nezachránil

MŠK Tesla Stropkov získal v posledných troch zápasoch na ihriskách súperov jeden bod, ale domáci diváci sa ani v jednom prípade nudiť nemohli.

Tento scenár sa naplnil aj na pôde MFK Slovan Giraltovce.

Polčas nestačil

Posledné výkony hráčov MŠK Tesla Stropkov na ihriskách súperov sľubovali zaujímavý duel aj na pôde MFK Slovan Giraltovce, ktorý mohol hrať s pokojom na kopačkách aj vďaka minulotýždňovému víťazstvu v derby so Svidníkom. V prvom polčase však na predzápasové prognózy nadviazali iba domáci. Hoci hostia nenastúpili v kompletnom zložení a napr. obranca K. Pavlík musel nastúpiť v priebehu duelu do útoku so sebazaprením, v prvom polčase herne sklamali. Giraltovce hrajúce s odhodlaním sa dvakrát ponúkať nedali, pretože v 26 min. viedli 2:0 a v dvoch ďalších prípadoch sa musel vyznamenať J. Biroš. Po polhodine hry urobil hosťujúci tréner A. Lehocký v zostave viaceré korektúry, ktoré zmenili obraz hry až po polčasovej prestávke, ale strelci Stropkova si gólové kopačky neobuli. "Pred zápasom sme verili, že bod by sme v Giraltovciach mohli uhrať, ale prvý polčas, a najmä úvodných 25 minút mužstvo nezvládlo. Hráči pristúpili k zápasu laxne, výsledkom čoho boli dva rýchle, no hlavne lacné góly. Po zmene strán nastalo z našej strany rapídne zlepšenie, ale vypracované šance sme trestuhodne zahadzovali. Za prehajdákaný prvý polčas sme si lepší výsledok nezaslúžili," priznal tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.

Zlomové momenty lámu

Stropkovčania zanechali v posledných troch vystúpeniach u svojich súperov dobrý dojem, pretože vždy prispeli k zaujímavému a dramatickému futbalovému divadlu. V N. Hrušove viedli 0:2 a 2:3, no nakoniec si domov viezli iba bod. Na pôde V. Opátskeho vyhrávali tiež 0:2, J. Biroš chytil dva pokutové kopy a domáci dohrávali desiati, ale ani v tomto prípade MŠK Tesla na tri body nedosiahol, naopak, prehral 4:3. Do tretice sa nenudili ani fanúšikovia Giraltoviec, ktorí v druhom polčase sledovali, ako hostia pália zvlhnutým pušným prachom. "Pracujeme s mladým mužstvom, ktoré ešte nedozrelo, ale aj napriek tomu mali naše výkony v N. Hrušove a V. Opátskom hlavu a pätu. Na našu škodu sa nevieme presadiť v zlomových momentoch, keď by sme mali potvrdiť naše vedenie. Nemáme problém dostať sa do šancí, no horšie je to s ich efektívnym premieňaním, pričom namiesto potvrdenia nášho vedenia inkasujeme lacné góly. Mužstvo ešte nemá skúsenosti, aby doviedlo dobre rozbehnuté zápasy do víťazného konca. Mladí chlapci sú z dorasteneckej súťaže zvyknutí na iný spôsob futbalu. Niekedy sa zľaknú prostredia, tvrdšej hry, a potom ich výkon stráca na istote. V ofenzíve sme už predviedli náznaky kvality, no v defenzíve sa ešte nedokážeme vyvarovať hrubých chýb, na ktoré zatiaľ doplácame," konštatoval A. Lehocký.