Na dvanástich hektároch v prešovskej lokalite Šibenia hora sa chystá výstavba nových bytov. V priebehu štyroch rokov má byť vybudovaných 660 nových bytov a vyše 200 rodinných domov. Začiatok stavby plánuje súkromný investor na jar budúceho roku.
PREŠOV. Pozemky v bývalej záhradkárskej osade Šibenia hora, blízko širšieho centra Prešova, skúpil súkromný investor. Developerská spoločnosť má záujem vystaviť tak komplex nových bytov a domov. Ide o investíciu za vyše 33 mil. eur.
Veria, že sa realitný trh rozhýbe
„Ide o kompletne riešené územie, ktoré sa nachádza blízko centra mesta, päť minút od zastávky MHD. Je prístupné zo Sabinovskej a Tatranskej ulice, resp. z Ulice Ku Surdoku," uviedla marketingová manažérka projektu Blanka Feč - Vargová.
Lokalita sa nachádza na vyvýšenom mieste, pribudnúť by tam mala aj občianska vybavenosť. V súčasnosti sú už pozemky vykúpené a scelené a je vydané územné rozhodnutie. So stavbou inžinierskych sietí začne investor na jar, prvé bloky by mohli stáť do roka. Pozemky pre rodinné domy sú určené na predaj individuálnym záujemcom. Celý komplex má byť hotový do štyroch rokov, pričom to závisí od situácie na trhu s nehnuteľnosťami.
„Terajšia nepriaznivá situácia sa raz musí skončiť a ľudia bývať potrebujú. Mnohí nás odrádzali od tohto projektu, že Prešov nie je Bratislava, ale je to silný a zdravý projekt a neľutujeme tento krok. Veríme, že budeme úspešní," povedal zástupca investora Roland Tóth.
Predávať budú postupne
Jednotlivé bytové domy sú podľa projektu rozdelené do troch typov. Väčšinu bytových jednotiek budú tvoriť dvoj-, až trojizbové byty. Stavať sa majú postupne a predávať podľa dopytu, pričom pri optimálnom naplnení by mohlo bývať v danej lokalite 2 500 obyvateľov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári