Prešovčanky na Dobrých anjelov nestačili

Prešovské basketbalistky v úvodnom finálovom stretnutí extraligy nestačili na Dobrých anjelov z Košíc. Prehrali v ňom na súperovej palubovke rozdielom devätnástich bodov.

Patrícia Čižmárová, kapitánka načúva pokynom trénera J. Rešetára.Patrícia Čižmárová, kapitánka načúva pokynom trénera J. Rešetára. (Zdroj: rosa)

PREŠOV. Tím BK PU Bemaco Prešov začal finálovú sériu prehrou. Prešovčanky držali s majstrom krok iba prvú desaťminútovku. Po nej už hru úplne ovládli domáce Košičanky. Šarišanky tak prehrali 60:79 a vo finálovej sérii prehrávajú 0:1 na zápasy.

Mali v nohách Ružomberok

Prešovské vysokoškoláčky sa vo svojom úvodnom stretnutí finálovej série extraligy len ťažko vyrovnávali s kombinačnou a presnou hrou majstra z Košíc. "Bolo vidieť, že sme unavené a potrebovali by sme si oddýchnuť. Je nám ľúto, že sme prehrali takýmto rozdielom a vyzeralo to, že sme podali odovzdaný výkon.
Ten oddych a regenerácia nám však naozaj chýbali," povedala na začiatok prešovská kapitánka Patrícia Čižmárová. Napriek tomu bol začiatok stretnutia vyrovnaný, keď Prešovčanky presnou streľbou nedovolili domácim bodovo sa odtrhnúť hneď od úvodu. V ôsmej minúte bol stav zápasu 13:13. Po prvej štvrtine ešte Šarišanky prehrávali o prijateľných šesť bodov. "Áno, prvá štvrtina bola z našej strany dobrá, ale potom prišiel na nás útlm a následne aj ten bodový rozdiel," mienila P. Čižmárová. Od druhej štvrtiny začali Košičanky potvrdzovať úlohu favorita. V trinástej minúte zápasu bol rozdiel v skóre deväťbodový a v šestnástej minúte už dokonca sedemnásťbodový. V polčase tak Dobrí anjeli viedli 47:26. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáce basketbalistky si vybudovaný náskok udržiavali aj naďalej. Navyše, po tretej štvrtine rozdiel v skóre ešte narástol, keď vysokoškoláčky prehrávali 42:70. V záverečnej desaťminútovke, aj vďaka menej dôraznej hre domácich hráčok, dokázali Prešovčanky zmierniť ich výrazné vedenie. V tomto štádiu zápasu sa zároveň museli vyrovnať so skutočnosťou, že v 31. minúte bola pre päť osobných chýb vylúčená Christina Wirthová. Výsledkom bola napokon prehra o devätnásť bodov 60:79. "Košičanky mali čas pripraviť sa na nás. My sme mali hrať rýchlejšie, a tiež nám nepadli niektoré koše. V stredu budeme chcieť doma potrápiť súpera viac ako v tomto stretnutí," konštatovala na záver prešovská kapitánka. V sérii tak hráčky z metropoly Šariša prehrávajú 0:1 na zápasy.

Prešov prekvapoval celú sezónu

Príjemnejšie pocity mala po stretnutí najlepšia strelkyňa Košíc Daniela Číkošová, ktorá prispela k víťazstvu Dobrých anjelov šestnástimi bodmi. A ako reagovala na to, že sa stala najlepšou strelkyňou svojho družstva? "Ja robím všetko pre to, aby som pomohla tímu. Iste to poteší, že človek prispeje bodmi, ale celé družstvo bojovalo a hráme kolektívne." S Prešovom to bol pre Košice piaty vzájomný duel v prebiehajúcom ročníku extraligy. Prekvapil niečím? "Postúpili do finále, čo bolo veľké prekvapenie. Trošku zmeny nezaškodí, je to veľmi dobrý tím. Prešov prekvapoval celú sezónu, išli pomaličky hore a dostali sa až do finále. Sme veľmi radi, že sme tento zápas vyhrali, hoci druhý polčas nám celkom nevyšiel. Poľavili sme v obrane, súper to využil a znížil náskok. Takže ak sa vyvarujeme týchto chýb, mohlo by to byť aj lepšie," povedala na záver košická krídelníčka.