Päťdesiatosem príslušníkov prieskumnej roty 2. mechanizovanej brigády v Prešove a 12. mechanizovaného práporu v Nitre dnes ochádzalo v rámci misie ISAF do Afganistanu.
PREŠOV. Slávka Radvanská zo Sabinova musí už po tretí raz prekonať rozlúčku so svojím manželom, ktorý odchádza na ďalšiu vojenskú misiu. Doteraz absolvoval dve. Obe v Sýrii. "Teraz ide do takej, kde sa bojuje. Je to oveľa ťažšie lúčenie ako predtým," vraví.
Manželia majú štvorročnú dcérku, ktorá bude na svojho tatka doma netrpezlivo čakať. Včera sa so svojím manželom rozlúčila spolu s ďalšími rodinnými príslušníkmi vojakov pri slávnostnom nástupe. Päťdesiatosem príslušníkov prieskumnej roty 2. mechanizovanej brigády v Prešove a 12. mechanizovaného práporu v Nitre už včera odchádzalo v rámci misie ISAF do Afganistanu. Vyprevadiť ich do Sokolovských kasární prišiel aj minister obrany Jaroslav Baška a viacerí vojenskí hodnostári.
Dostanú viac peňazí
"Nebudete to mať ľahké, ani jednoduché," prihovoril sa vojakom minister obrany. Podľa neho vláda aj ministerstvo afganskej misii venuje zvýšenú pozornosť. "Začiatkom budúceho roka by malo byť v Afganistane viac ako 400 slovenských vojakov. V histórii Slovenska pôjde o najväčší kontingent v rámci jednej misie."
Vojakov potešil správou o zvýšení príspevkov za prácu v slovenských zahraničných misiách od 1. júna tohto roka. Na margo zrušenia národných obmedzení uviedol, že to neznamená, že naši vojaci pôjdu do bojových akcií. "Zrušenie národných obmedzení znamená, že naši vojaci budú môcť pôsobiť aj mimo základne v Kandaháre," vysvetlil.
Podľa veliteľa odchádzajúcej jednotky Tibora Grigereka je hlavným cieľom našej jednotky vybudovanie ďalšieho slovenského tábora pri novom vstupe na základňu v Kandaháre a stráženie spomínanej vojenskej základne.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári