Korzár logo Korzár Prešov

Spišiačky z Viedne dominovali

Trojica bývalých hráčok Spišskej Novej Vsi - Gabriela Kuchárová, Katarína Micanová a Katarína Valigurová, v súčasnosti štartujúca za kluby v rakúskej Viedni - obsadila medailové pozície na Majstrovstvách SR v kolkoch jednotlivkýň.

Šampionát za účasti 30 hráčok sa konal posledný májový víkend vo veľkošarišskej kolkárni.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Priebeh bol veľmi vyrovnaný, o umiestnení rozhodovali jeden-dva kolky. Do nedeľňajšieho finále postúpilo 18 hráčok. Najlepšie nervy v samom závere šampionátu mala Kuchárová a ušla svojim najvážnejším súperkám o niekoľko desiatok bodov. Z východného Slovenska hrali na majstrovstvách len hráčky TJ Slavoj Veľký Šariš. Najlepšej z nich Kataríne Vargovej sa ušla nepopulárna zemiaková medaila, od bronzu ju delilo šesť bodov. "Som spokojná, i keď trochu ma mrzia nevydarené posledné hody. Musím to však zobrať tak, ako sa to stalo. Za chyby sa platí. Na druhej strane môj výsledok je dobrý v porovnaní s tým, aké súperky som mala," poznamenala najstaršia hráčka z kolektívu tohoročných majsteriek SR v extraligovej súťaži. Dodala, že medzi oboma hracími dňami absolvovala nočnú pracovnú zmenu, ale svoje štvrté miesto tým neospravedlňovala. Vargová už má medaily z takýchto majstrovstiev, naposledy získala bronzovú v roku 2003 v Podbrezovej.

Trénerku žien TJ Slavoj a organizátorku šampionátu Ivetu Perecárovú potešilo, že im vedenie Slovenského kolkárskeho zväzu pridelilo usporiadanie tohto šampionátu. "Každý rok je v našej kolkárni vrchol sezóny, vždy v inej kategórii, najlepšie ženy však k nám prišli po dlhšom čase," povedala. K výkonu svojich zverenkýň uviedla, že dúfala aspoň v jednu medailu. "Do finále sa prebojovali tri, Katke Vargovej to napokon nevyšlo. Som trochu sklamaná, popri bojovných výkonoch rozhodovali pevné nervy, domáce prostredie možno napokon zväzovalo našim ruky," dodala.

Výsledky majstrovstiev SR (hralo sa na 120 hodov združených):
1. Gabriela Kuchárová (PSVH Schwechat) 1 156 (576 + 580), 2. Katarína Micanová (Herz Wien) 1 131 (567 + 564), 3. Katarína Valigurová (KSV Wien) 1 130 (566 + 564), 4. Katarína Vargová 1 125 (562 + 563), 8. Viera Čechová 1 099 (552 + 547), 12. Katarína Čižeková 1 079 (564 + 535), do finále nepostúpila 19. Eva Klimková (všetky Slavoj Veľký Šariš) 523.

Pre veľkošarišských kolkárov však počas víkendu prišla predsa len dobrá správa. Na M-SR v kolkoch jednotlivcov v Podbrezovej sa ich reprezentant Milan Balický umiestnil na bronzovom stupni výkonom 1 247 kolkov (658 + 589). Po prvom štarte viedol! Druhý hráč z Veľkého Šariša Peter Magala skončil na 9. mieste 1 200 (622 + 578).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  2. Myslíte si, že múka vydrží večnosť? Záleží, ako ju skladujete
  3. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  4. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  5. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život
  6. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť
  7. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte
  8. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  1. Filantropia slovenských milionárov s tichým vplyvom
  2. Špeciálna krížovkárska príloha v denníkoch SME a Korzár
  3. LESY SR otvorili novú predajňu Lesníckych pochúťok
  4. Myslíte si, že múka vydrží večnosť? Záleží, ako ju skladujete
  5. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  6. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  7. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte
  8. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život
  1. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte 10 801
  2. Myslíte si, že múka vydrží večnosť? Záleží, ako ju skladujete 5 585
  3. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť 5 355
  4. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život 5 264
  5. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym 4 879
  6. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok. 4 754
  7. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku 4 221
  8. Slovenská značka získala Obal roka 2025 3 070
  1. Branislav Hláčik: Komando Tiger - Kapitola 13
  2. Jozef Černek: S úctou k tým, ktorí odišli zo scény Jozef Kiss Péntek, Aranka Szentpétery, Mátyás Dráfi
  3. Angelika Herčková: V sociálnych službách nás majú za handry nielen vládni predstavitelia, ale aj rodinní príbuzní?
  4. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kauza chráneného svedka: Nové dôkazy v prípade vraždy v Chorvátsku. Policajti našli loď.
  5. Ivan Lazor: Keď sa démoni stretnú so snami: Moje finále na Majstrovstvách sveta
  6. Igor Vojtek: Vplyv generatívnej umelej inteligencie na životné prostredie - druhá časť
  7. Marek Horňanský: Ticho medzi slovami. Psychológ o osamelosti | Marek Horňanský
  8. Ondřej Havelka: Ženská obřízka a náročné přechodové rituály. Unikátní kultura a náboženství Jorubů
  1. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika! 14 004
  2. Anna Brawne: Pán riaditeľ SIS, klamete alebo máte problémy s pamäťou? 11 469
  3. Ivan Čáni: Súdruh Blaha nie je rozhodne žiadne neviniatko, ale toto si ani on nezaslúži. 9 801
  4. Rado Surovka: Prečo Fico vyhrá voľby v r.2027. 7 611
  5. Martin Fronk: Slovenský "Mordor": Podzemný labyrint plný vína, bosoriek a atómových krytov, o ktorom vedel len málokto 5 482
  6. Ján Valchár: Súboj mentálnych atlétov alebo Nobelovu cenu za novú vojnu 4 410
  7. Ján Valchár: Základný stavebný kameň každej ideológie: STRACH 4 130
  8. Ján Valchár: Palivová kríza v Rusku bujnie 4 051
  1. Marcel Rebro: Pošli Vianoce deťom do ostreľovaného mesta
  2. Roman Kebísek: Ako sa správa stoický filozof? Marcus Aurelius o tom písal pri Hrone
  3. Dušan Koniar: Trnafský Kazisvet, náš agilný sused zo spoločného dvora
  4. Radko Mačuha: Leninovec Blaha sa rozčuluje nad stratou sochy Čulena.
  5. Anna Brawne: Pán riaditeľ SIS, klamete alebo máte problémy s pamäťou?
  6. Radko Mačuha: Viete čo má spoločné Róbert Fico a Benito Mussolini?
  7. Věra Tepličková: Podobnosť čisto náhodná alebo Čo sa ti to deje, národ slovenský?
  8. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika!
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu