Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Fanúšikovia neveriacky krútili hlavami

Dvadsať rokov čakali slovenskí futbaloví fanúšikovia na túto chvíľu. Slovenskí futbalisti si zahrali na svetovom šampionáte. Eufóriu však pol minúty pred hvizdom vystriedal smútok.

Sklamanie. Fanúšikovia verili, ale po vyrovnávajúcom góle sa chytali za hlavu.Sklamanie. Fanúšikovia verili, ale po vyrovnávajúcom góle sa chytali za hlavu. (Zdroj: frk)

PREŠOV. Naposledy sa slovenskí futbalisti predstavili na svetovom šampionáte v Taliansku v roku 1990, ešte vo farbách česko-slovenskej federácie. Odvtedy ani ťuk. Premiéra slovenskej reprezentácie na veľkom podujatí typu majstrovstiev sveta či Európy bola až teraz. Premiérový zápas SR na futbalovom šampionáte proti Novému Zélandu sledovalo celé Slovensko. Od troch bodov a zaslúženej výhry delilo reprezentáciu 30 sekúnd v už nadstavenom čase.

Atmosféra v prešovských podnikoch bola ako na hojdačke. Najprv sa fanúšikovia pomaly zbiehali a tešili na historickú chvíľu. Nový Zéland bol súperom z rangu poraziteľných. Odpískaním zápasu sa začali prvé momenty účinkovania našich na šampionáte a nielen priamo v Južnej Afrike, ale aj v Prešove fanúšikovia povzbudzovali a verili v úspech nášho tímu. Po bezgólovom polčase ešte panoval optimizmus. "Mali by sme vyhrať. Šance na to máme. Veď s kým už máme vyhrať, ak nie s Novým Zélandom?" pýtal sa Peter Zakuťanský. "Určite vyhráme 2:0," veril ďalší prešovský fanúšik Peter Luterančík. "Vlado Weiss im cez prestávku povie do duše a vyhráme," nepripúšťal si inú možnosť ani Peter Maťašovský, ktorý predpokladal, že za SR skóruje Šesták. Napokon bolo všetko inak. Gól dal Róbert Vittek a keď už sa čakalo na záverečný hvizd rozhodcu, súper vyrovnal. Atmosféra sa v tom okamihu dala krájať, nikto neveril vlastným očiam a ušiam. Bolo to však tak. Fanúšikovia po prvotnej analýze úvodného zápasu však nestrácajú nádej. "Aspoň budeme musieť začať hrať proti ťažkým súperom," počuli sme z viacerých strán. Kiežby to bolo tak...