PREŠOV. Družstvo BK PU Bemaco Prešov má za sebou dvojzápas Stredoeurópskej ligy. Kým v prvom súboji neuspeli vysokoškoláčky na palubovke Hradca Králové a prehrali 75:79, v druhom stretnutí si všetko vynahradili a nad minuloročným víťazom BK KARA Trutnov zvíťazili 97:85. Náročný program Šarišaniek dnes doplní extraligový duel s Rožňavou.
Víťazstvo v Trutnove teší
"Boli to dôležité stretnutia vonku. Teší nás, že sa nám podarilo v Trutnove zvíťaziť, pretože je to kvalitný súper. V Hradci Králové sme to neubránili tak, ako by sme si predstavovali," vyjadril sa prešovský tréner Jozef Rešetár. Slovenský vicemajster odohral v priebehu dvoch dní dve náročné stretnutia Stredoeurópskej ligy v Čechách s odlišným výsledkom. Prvý duel s Hradcom Králové bol predohrávkou šiesteho kola.
Vysokoškoláčky v ňom výsledkovo nedokázali nadviazať na ligovú výhru v Šamoríne a vo vyrovnanom stretnutí prehrali 75:79. Všetko si však vynahradili v súboji s minuloročným víťazom BK KARA Trutnov o deň neskôr. Základ svojho víťazstva položil slovenský zástupca v tejto súťaži v druhej štvrtine, po ktorej si vytvoril trinásťbodový náskok. Hráčky Trutnova síce dokázali vo štvrtej štvrtine znížiť stav zápasu na rozdiel štyroch bodov, ale na viac im nestačili sily. Prešov tak v Trutnove zvíťazil o dvanásť bodov 97:85. Zdá sa, že prehra deň predtým Prešovčanky motivovala. "Určite, i keď sa nedá porovnať výkon, ktorý sme podali v Šamoríne, kde dostali oveľa väčší priestor striedajúce hráčky. V Hradci to už bol výrazne lepší výkon. Ten gradoval v Trutnove. Takže sme radi, i keď dievčatá sú poriadne unavené z toho trojzápasového turné," vyjadril sa J. Rešetár. Kolektívny výkon je určite dôležitý, ale v rozhodujúcich momentoch zohráva významnú úlohu nadpriemerný individuálny výkon. Práve do tejto kategórie možno zaradiť vystúpenie Rominy Ciappinovej v zápase s Trutnovom, keď úspešnou streľbou za tri body výrazne pomohla Prešovčankám k víťazstvu. "Treba pochváliť celé družstvo, pretože na tých streleckých pozíciách, aj na poste Rominy Ciappinovej, sa podieľalo celé družstvo, a to skutočne veľmi vzorovo. Hráčky si dokázali rýchlo prihrať do dobrých pozícií," mienil prešovský kormidelník. Slovenský vicemajster tak Stredoeurópskej lige naďalej vedie skupinu A.
Dnes na programe desiate kolo
Basketbalová extraliga žien dnes pokračuje desiatym kolom. Prešovčanky sa predstavia na palubovke súpera MBK Región Rožňava. Toto družstvo v doterajšom priebehu súťaže zvíťazilo v troch stretnutiach a momentálne je v tabuľke na šiestom mieste. V Rožňave to teda bude súboj tabuľkových susedov, keďže vysokoškoláčky sú o priečku vyššie. Domáce basketbalistky budú chcieť oplatiť vicemajstrovi prehru 59:72 z úvodného kola. "Bol to rozbeh súťaže. Kolektív sa dával do poriadku. Teraz by sme mali byť už na tom herne lepšie. To isté platí aj o Rožňave, ktorá mala niektoré stretnutia veľmi dobré, takže určite nepodceňujeme a svedomito sa pripravujeme na zápas," uviedol J. Rešetár. Stretnutie sa hrá dnes o 18.00 hod. na palubovke Rožňavy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári