SVIDNÍK. Novozvolený primátor tvrdí, že bude riešiť bežné problémy, ktoré trápia Svidníčanov. "Ide hlavne o opravu miestnych komunikácií, vytvorenie nových parkovacích plôch, vybudovanie parkoviska pri dome smútku. Postupne chcem rekonštruovať materské školy, detské ihriská a vybudovať jedno centrálne detské ihrisko. Mám v pláne vytvoriť centrum voľného času a vybudovať penzión pre seniorov," informoval J. Holodňák.
Medzi jeho priority patrí aj rekonštrukcia mestskej športovej haly a prírodného amfiteátra. Pri rieke Ladomírka chce vybudovať oddychovú zónu a pripraviť pozemky pre individuálnu bytovú výstavbu.V prvom roku vládnutia plánuje presadiť vybudovanie parkoviska pri dome smútku, začať s rekonštrukciou mestských komunikácií a výstavbou parkovísk a projekčne pripraviť všetky investičné akcie.
Do funkcie viceprimátora sa rozhodol vymenovať súčasného riaditeľa Regionálnej rozvojovej agentúry Svidník a dlhoročného mestského poslanca Mirona Mikitu. Ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva vo Svidníku bude 23. decembra o 10.00 v zasadačke obvodného úradu.
Autor: čor
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári