Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Vicemajster záver základnej časti vyhral

Vicemajster si v poslednom dueli základnej časti pripísal povinné víťazstvo. Na domácej palubovke zdolal nováčika ŠBK Šamorín rozdielom šestnástich bodov.

PREŠOV. Basketbalistky BK PU Bemaco Prešov zvládli posledný duel základnej časti extraligy žien. V domácom prostredí zdolali nováčika ŠBK Šamorín rozdielom šestnástich bodov 88:72.

Rozhodujúci náskok si vicemajster vytvoril v tretej desaťminútovke a vo zvyšnom čase už hostky nedokázali stretnutie zdramatizovať.

Nespokojnosť s výkonom

Prešovské basketbalistky ukončili na domácej palubovke zápasy základnej časti tejto sezóny stretnutím s nováčikom súťaže. Úlohu favorita zvládli, no nebyť zbytočných strát lôpt víťazstvo mohlo byť podstatne výraznejšie.

"Príležitosť dostali všetky hráčky, aj hráčky po chorobe, ale to neznamená, že nám Šamorín mal dať 72 bodov u nás doma," vyjadril sa tréner Prešova Jozef Rešetár.

Úvod mali lepší domáce basketbalistky, ktoré v tretej minúte viedli 10:3. Postupne však hosťujúci Šamorín hru vyrovnával a napokon prvú desaťminútovku prehral len o šesť bodov. V druhej štvrtine si domáce basketbalistky udržiavali vytvorený náskok a po polčase viedli 44:33. Rozdiel v skóre v priebehu tretej štvrtiny vzrástol na dvadsaťtri bodov, a to definitívne zlomilo odpor hostí. Záverečná desaťminútovka sa niesla v znamení udržiavania vedenia a Prešovčanky tak napokon zvíťazili 88:72.

Darilo sa najmä zahraničným oporám tímu, Ch. Wirthovej, J. Risperovej či R. Ciappinovej. Ako bol spokojný s celkovým výkonom tréner J. Rešetár? "Nespokojný. Fakt je, že sme sa mohli viac sústrediť na obranu ako na útok, pretože v tej obrane boli veľké diery."

Napriek tomu, víťazstvom si vicemajster napravil chuť po nevydarenom dueli s Dobrými anjelmi Košice. "Každé víťazstvo teší, ale teraz sa nám treba pripraviť na nadstavbu, kde nás čaká desať ťažkých zápasov," mienil prešovský kormidelník.

Kým minulý ročník bol vyrovnaný, tak o tomto to platí dvojnásobne. "Celkove sa na to treba pozrieť triezvo. Sila družstiev oproti minulosti vzrástla, sily boli preskupené a aj nové zahraničné hráčky ligu oživili," konštatoval na záver J. Rešetár.

Verí v pokračovanie série

Druhou najlepšou strelkyňou duelu s nováčikom bola Američanka Jennifer Risperová. Konto Šamorína zaťažila 22 bodmi, čím výrazne prispela k výhre vicemajstra. "Myslím si, že to bolo dobré a verím v pokračovanie víťazstiev. Viem, že nás čakajú ďalšie stretnutia a aj toto víťazstvo nám pomohlo," povedala J. Risperová. "Lepšie sme bránili a pomáhali si v obrane."

Hoci stretnutie skončilo víťazstvom o šestnásť bodov, ukázalo sa, že mohlo byť aj vyššie. "Ak budeme lepšie brániť a budeme mať menej strát lôpt, body porastú a budeme lepšie," povedala americká krídelníčka.

Ďalší súboj čaká vicemajstra až v sobotu. Je to vhodná príležitosť na nabratie síl pred nasledujúcimi náročnými extraligovými bojmi. "Oddych je vždy dobrý. Niekedy, ak hráte stretnutie, svalstvo je boľavé. Takže oddych dobre padne."