Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Atléti v hale s dvanástimi titulmi

V atletickej hale Elán cez víkend vyvrcholili halové majstrovstvá Slovenska všetkých vekových kategórií.

BRATISLAVA. Potešila účasť v jednotlivých disciplínach, no nedá sa to povedať o počte štartujúcich z Východoslovenského atletického zväzu, ktorých počet z roka na rok klesá.

Na najvyššom stupni víťazov zlaté medaily za tituly majstrov republiky preberali dvanásti z piatich klubov. Šesť prvenstiev získal Akademik TU Košice, štyri ŠŠK JAK Bardejov, po jednom MŠK Vranov nad Topľou, AO Svit a Slávia TU Košice.

V našom regióne chýba nielen hala pre atletiku, ale najmä dráhy či sektory s umelým povrchom, kde by sa mohli uskutočniť najmä školské súťaže v letnom období. Jediná "štyristovka" Akademika TU Košice je slabou motiváciou pre atletické talenty. Mnohé škvarové dráhy už zarástli burinou. Školské 300 m dráhy v Prešove a Michalovciach sú vhodné pre nižšie mládežnícke kategórie.

Szabo dvakrát prvý v cieli

Medzi dospelými sa výrazne presadil Jaroslav Szabo z ATU Košice, vyhral najdlhšie behy, 1 500 m za 4:01,93 min. a 3 000 m za 8:41,04 min. Aj ďalší pretekár ATU Tomáš Krajňák obhájil prvenstvo v skoku o žrdi výkonom 460 cm. Lukáš Beer zo Slávie TU zdolal v skoku do výšky 214 cm a tešil sa z majstrovského titulu. Medzi ženami len Stanislavu Kľúčarovú ovenčili striebrom za beh na 400 m a jej výkon 58,42 s. V zimných podmienkach trénovaní juniori sa presadili v behu na 60 m. Tadeáš Husár z Vranova n/T. vyhral za 7,02 s a Veronika Olšavská z Bardejova prebehla cieľom za víťazných 8,03 s. Laura Magyárová zo Slávie TU bola druhá v päťboji, nazbierala 2 185 bodov.

Mládežníci za očakávaním

Žiačka Zuzana Karaffová z Bardejova vyhrala svoju vekovú kategóriu v skoku do výšky výkonom 164 cm. Medzi dorastenkami sa preniesla cez latku na hranici 170 cm a má dva tituly. Striebro pridala v behu na 400 m časom 60,95 s. Soňa Krajňáková z ATU vyhrala skok o žrdi, keď zdolala 305 cm a ďalšia dorastenka Barbora Haboráková z ATU poslala 4 kg guľa na víťaznú značku 12,64 m. Medzi žiačkami v päťboji dominovala všestranná Stanislava Lajčáková zo Svitu pri súčte 3 148 bodov. Dorastenci sa ani v jednej disciplíne neobjavili na stupni víťazov, no ich rovesníčky boli usilovnejšie, získali ešte päť strieborných umiestnení.