PREŠOV. Kamionista jazdil v smere od Vranova na Poprad po Duklianskej ulici v Prešove. „Pri predchádzaní pred ním jazdiaceho auta a prejazde z pravého do ľavého pruhu sa plne nevenoval riadeniu vozidla a ľavou časťou ťahača narazil do zadnej časti osobného auta,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Karnišová.
Osobné auto s vodičkou a jedným pasažierom odhodilo a v protismere sa zrazilo s ďalším. V ňom sedeli štyria Ukrajinci, ktorí smerovali domov z pracovného pobytu v Čechách.
Zo zdemolovaného auta povypadávali všetky ich osobné veci. Dvaja z nich museli do nemocnice. Zranila sa aj pasažierka druhého auta.
Jej spolujazdec uviedol: „Išli sme na benzínku na kávu. Ja som vystúpil, ona už odbočovala za mnou. Zrazu náraz a hneď som utekal k nej.“
Ukrajinci havarovali na ceste domov
Na mieste zasahovali prešovskí hasiči. „Osoby zakliesnené neboli, pomáhali sme ich z auta dostať, stabilizovať a naložiť na nosidlá,“ uviedol veliteľ hasičského zásahu Marián Nendza.
Zranených do nemocnice previezli zdravotnícki záchranári. Ostatní pasažieri auta s evidenčným číslom cudzieho štátu spali na zadnom sedadle. „My nič nevieme, kolegov zobrali na ošetrenie.“
Mladý vodič kamióna na otázku, či sa dalo nehode zabrániť, uviedol: „Dalo. Jedine, že by som ostal doma.“ V nemocnici sme stretli zranených. „Zľakli sme sa, no už sa nedalo uhnúť. Pracujeme v Česku a išli sme domov na sviatky,“ povedal v nemocnici ukrajinský spolujazdec.
Jeho kolega, vodič auta, sa preľakol tiež: „To bola iba sekunda, ja som videl ako kamión buchol do toho auta a vtom som zbadal biely airbag.“
Podľa policajnej hovorkyne 23-ročná žena utrpela zlomeninu panvy, ukrajinský vodič má zlomenú členkovú kosť a ďalšie zlomeniny. Škodu vyčíslili na 13-tisíc eur, alkohol u šoférov nezistili.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári