Korzár logo Korzár Prešov

Šéf Tatrana Prešov zvažuje žalobu na Európsku hádzanársku federáciu

Správa, ktorá prišla zo sídla Európskej hádzanárskej federácie, spôsobila v Tatrane Prešov poriadny rozruch. Na základe nej je účasť sedemnásobného majstra Slovenska v Lige majstrov vážne ohrozená.

Majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar.Majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar. (Zdroj: jale)

Správa, ktorá prišla zo sídla Európskej hádzanárskej federácie (EHF), spôsobila v Tatrane Prešov poriadny rozruch. Na základe nej je účasť sedemnásobného majstra Slovenska v Lige majstrov vážne ohrozená.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PREŠOV. Exekutíva EHF odporúča Tatranu Prešov, aby sa zriekol svojej účasti v premiérovom ročníku 2011/2012 nadnárodnej regionálnej lige s oficiálnym názvom South East Handball Association. V opačnom prípade údajne nebude zaradený medzi účastníkov nastávajúceho ročníka Ligy majstrov.

Zarážajúci pritom je dôvod uvedený v liste adresovanom sekretariátu SZH, teda garantovi štartu Tatrana Prešov v SEHA.

SkryťVypnúť reklamu

Konkrétne, že Slovensko nesusedí s Chorvátskom, Srbskom, Bosnou a Hercegovinou, Čiernou Horou a Macedónskom, ktorých najlepšie tímy sú účastníkmi novovzniknutej regionálnej ligy.

Zaskočení Prešovčania

Postoj EHF k slovenskému majstrovi zaskočil aj majiteľa klubu Miloslava Chmeliara.

"Kvalitu hádzanej v Prešove posúvame z roka na rok vyššie a vyššie. Na medzinárodnej úrovni sme v ostatných rokoch pravidelnými účastníkmi najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže. Hrávame pred zaplnenými hľadiskami hál, pričom aj doma počet priaznivcov stále stúpa. Preto sme rozhorčení i zaskočení krokom exekutívy EHF," hovorí šéf Tatrana.

Tatran má v Prešove všetky podmienky pre obe súťaže, o ktoré sa uchádza. Má k dispozícii dve haly na vysokej úrovni, tretia, ktorá kapacitou hľadiska (nad 3 000 miest na sedenie) vyhovuje náročným kritériám účasti v SEHA, dostáva postupne nový šat.

SkryťVypnúť reklamu

Uvažujú o žalobe na EHF

Budúci pondelok má do viedenského sídla EHF vycestovať a o veci rokovať manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták. Majiteľ klubu však neostáva nečinný.

"Celkom vážne zvažujem podniknúť právne kroky," prezradil Chmeliar. "Zrejme oslovíme niektorú z renomovaných zahraničných právnických kancelárií, ktoré majú zastúpenie aj na Slovensku. Pokiaľ sa budú mať čoho chytiť, teda, že nám neprávom chcú brániť v štarte v LM, v takom prípade sa budeme brániť podaním žaloby na EHF," hovorí Chmeliar.

"Tento orgán sa totiž neopiera o konkrétny predpis. Riešení ako postupovať ďalej je však viacero. Čo ma mrzí, je fakt, že napríklad len do rekonštrukcie Mestskej haly vrážame milióny eur, angažujeme drahých trénerov, kupujeme drahých zahraničných hráčov. Do Prešova príde hráč z bundesligového Lemga. Keby som niekomu čosi také pred časom povedal, myslel by si zrejme, že mi šibe. Faktom je, že Datukašvili z Lemga prichádza do Tatrana," dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Zrejme je v hre záujem o európske poháre

Aj Chmeliar ťažko hľadá dôvody, pre ktoré členovia výkonného výboru EHF voči Tatranu Prešov rozhodli, ako rozhodli.

"Sú jednoducho nepochopiteľné. SEHA je predsa regulárna klubová súťaž mužstiev viacerých krajín. Liga majstrov a ďalšie európske súťaže sú zase inou kategóriou. Osobne sa nazdávam, že EHF sa obáva, že po tom, ako v ďalšom ročníku SEHA pribudnú mužstvá z Poľska, Maďarska, klesne záujem niektorých krajín o prihlásenie svojich zástupcov v európskych pohárových súťažiach. Faktom ostáva, že ak by sme predsa len museli rozhodnúť, uprednostníme regionálnu ligu pred Ligou majstrov."

Už v pondelok majú vo Viedni vyžrebovať nový ročník Ligy majstrov. Či v nej bude aj prešovský Tatran, nie je v tejto chvíli jasné, definitívne stanoviská budú zrejme jasné až pár hodín pred žrebom.

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 87 630
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 646
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 354
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 449
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 204
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 436
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 226
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 486
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu