Korzár logo Korzár Prešov

Hagyari príde za jazdu midibusom o vodičský preukaz

Ešte v roku 2009 šoféroval primátor Prešova bez oprávnenia midibus s cestujúcimi na propagačnej jazde. O tom, že príde o vodičák a zaplatí pokutu, rozhodol najvyšší súd.

Jazda midibusom vyšla prešovského primátora dosť draho.Jazda midibusom vyšla prešovského primátora dosť draho. (Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

Ešte v roku 2009 šoféroval primátor Prešova bez náležitého oprávnenia midibus s cestujúcimi na propagačnej jazde. O tom, že príde o vodičák a zaplatí pokutu, rozhodol až najvyšší súd.

BRATISLAVA/PREŠOV. Prešovský primátor Pavel Hagyari príde za propagačnú jazdu mestským midibusom na rok o vodičský preukaz. Okrem toho bude musieť zaplatiť 300-eurovú pokutu. Rozhodol o tom dnes Najvyšší súd SR.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prešovskí policajti sankcionovali primátora po tom, ako si 1. mája 2009 sadol za volant nového midibusu mestského dopravného podniku a previezol v ňom zástupcov médií a niekoľko cestujúcich z centra mesta cez mestskú časť Dúbrava a Šidlovec.

SkryťVypnúť reklamu

Hagyari nemal na vozidlo s kapacitou asi 30 osôb vodičské oprávnenie a policajti ho potrestali sankciou na spodnej hranici.

Rozhodoval až najvyšší súd

Bývalý advokát Hagyari sa preto obrátil so žalobou na prešovský krajský súd. Ten 17. decembra 2010 síce uznal primátora vinného zo spáchania priestupku, vec však chcel vrátiť policajnému správnemu orgánu, pretože vraj postupoval nesprávne pri uložení sankcie.

Podľa krajského súdu mali policajti rozlišovať uloženie pokuty a zákaz činnosti vedenia motorového vozidla ako dve samostatné sankcie.

Z krajského súdu sa prípad dostal až na najvyšší súd, ktorý dnes verdikt prvostupňového súdu zmenil tak, že Hagyariho žalobu zamietol. Skonštatoval, že prešovskí policajti pri uložení sankcie rozhodli podľa zákona.

SkryťVypnúť reklamu

Hagyari po uložení sankcie pred novinármi tvrdil, že nešlo o úmyselný priestupok a že došlo k omylu, pretože nešlo o minibus ako sa domnieval, ale o midibus.

Podľa neho tiež došlo k nedorozumeniu, keď sa ho riaditeľ dopravného podniku pýtal na to, či má vodičské oprávnenie kategórie D, on vraj rozumel B. Primátor pred jazdou absolvoval približne hodinovú inštruktáž.

Hagyari: Predpokladám, že podám odvolanie

Primátora Prešova správa o tom, že príde o vodičský preukaz, zastihla na dovolenke v Turecku.

„Predpokladám, že podám odvolanie. Presnejšie sa vyjadrím po doručení rozsudku, ale to, že omyl sa trestá prísnejšie ako arogantné porušenie dopravných predpisov, svedčí o kvalite legislatívy SR,“ povedal pre Korzár Pavel Hagyari.

Vyjadrenie Pavla Hagyariho ku kauze midibus z júna 2009

SkryťVypnúť reklamu

via

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 93 998
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 920
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 602
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 460
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 723
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 378
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


2
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu