Ako jediný sa zaslúžil aj o najväčšie úspechy Tatrana - dvakrát o ligové striebro. V roku 1965 ako hráč a o osem rokov neskôr ako Moravcov asistent. Tým futbalistom bol kráľ strelcov ročníka 1962/63 Karol Petroš, ktorý 4. augusta oslávil 80 rokov.
KOŠICE. Sympatický pán či populárny Kajsi zažiaril pri takých strelcoch, akými boli Laco Pavlovič, Martinček, Gavroň a iní. Rodák z Vratimova dal v kráľovskom ročníku 19 gólov. Mal 32 rokov a posledný gól ho tešil o to viac, že si ním vyslúžil korunu v Brne pred domácim Lichtnéglom a Prešovu pomohol definitívne k záchrane.
Dal aj hetrik
Zapísal si ho v ročníku, v ktorom sa stal kráľom strelcov. "Zaťažil som ním konto výborného brankára Slavie Praha Jonáka. Prvý gól som mu dal už v druhej minúte z priameho kopu do šibenice. Pridal som potom aj ďalšie tri, ale jeden z nich mi rozhodca neuznal. Údajne pre ofsajd. Týmto verdiktom mi však radosť nepokazil, lebo na takýto zápas sa nikdy nezabúda." Na bránu strieľal rád od mladosti. V koncovke sa mu darilo aj po príchode do Prešova, ale - ako poznamenal - tréner Jozef Karel si urobil z neho žolíka pre mužstvo. Tak sa raz ocitol v strede poľa, inokedy v útoku alebo v obrane či na poste tvorivého hráča. "Mňa podobné dobrodružstvá lákali, veď som dostával od trénera také úlohy, aké som nikdy predtým neokúsil," konštatoval Karol Petroš.
Tucet rokov v Tatrane
Takmer celú hráčsku kariéru prežil v Prešove. V inej reči, bolo to plných 12 rokov. Počas nich precestoval s mužstvom takmer celú Európu, ale navštívil aj Kuvajt, Sudán či Libanon. Hoci v tých časoch z východu do reprezentácie bolo príliš ďaleko, raz sa dostal aj do B-mužstva, ktoré 8. júna 1955 hralo v Luxembursku s domácim áčkom 2:2, pričom v zostave nechýbal ani jeho klubový spoluhráč Semeši. Keďže celú veľkú kariéru prežil v Prešove, dodnes tvrdí, že to neľutuje. A dôvod? "Tréner Jožko Karel mi dal skutočne veľa. Ctil som si ho ako veľkého pedagóga a taktika. Mal cit pre stratégiu, vedel koho a čím treba vybičovať, a napokon, bol to dobrý človek. Ba čo viac, v tom čase sa tu zišla zlatá éra hráčov, ktorú tvorili Semeši, Kuchár, Kušnír, Fecko, Pavlovičovci, Bomba a ďalší, čo sme využili aj v lige." V roku 1964 skončil totiž Tatran tretí a v nasledujúcom druhý. Mrzí ho len to, že pri necitlivom omladzovaní mužstva Prešov po žatve úspechov opustil elitu. On však bol v tom čase v NHKG Ostrava, ale na Morave dlho neostal. Akoby mu bolo súdené vrátiť sa na východ, kde pre futbal urobil dosť aj ako tréner. Populárny Kajsi, aj keď si vybral za jeseň svojho života Starú Ľubovňu, k Tatranu má stále vrelý vzťah. Veď okrem úspechov, ktoré v jeho drese dosiahol, ani raz s Prešovom z ligy nevypadol, jeho dres si obliekol 247-krát a nastrieľal v ňom 67 gólov. To je vizitka, pri ktorej sa hodno zastaviť aj pri tomto jubileu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári