Korzár logo Korzár Prešov

Alkohol je v Prešove zakázaný, sex vzbudzuje iba pohoršenie

Horúce bozky a sex na lavičke v parku, aj to sa stáva najmä počas letných prázdnin. Prešovskí mestskí policajti v minulosti riešili niekoľko takýchto prípadov.

(Zdroj: ilustračné - TASR)



PREŠOV. Počas leta a hlavne cez prázdniny sa konajú rôzne koncerty a festivaly, Prešov nie je v tom výnimkou.

Vtedy je zvýšený počet opitých ľudí v meste. A práve alkohol v krvi či iné omamné látky niektorých zbavujú zábran a oddávajú sa sexu aj v mestskom parku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potvrdil nám to aj náčelník Mestskej polície v Prešove Ján Andrejko: „Počas minulého roka v júli a auguste sme riešili 173 prípadov požívania alkoholu na verejnosti. Čo sa týka sexu na verejnosti, v minulosti sme mali takéto prípady, išlo zväčša o sex na lavičke v parku. Väčšinou to bolo riešené napomenutím. Kamery žiadny prípad sexu na verejnosti nezachytili,“ hovorí náčelník mestskej polície Ján Andrejko.

SkryťVypnúť reklamu

Bozkávanie áno, sex už nie

Osemnásťročnému Lukášovi Zamborskému bozkávanie v parku či na ulici neprekáža, ale priznáva, že občas to už nie je v rámci slušnosti: „Bežne vidím bozkávajúcich sa na lavičke na Hlavnej ulici. Mne osobne to nevadí, každý predsa preferuje iný spôsob exhibície. Ja takéto aktivity nevyhľadávam a aj celkom rozumiem, že niekoho, hlavne starších, to rozčuľuje. Niekedy to totiž fakt vyzerá skôr ako čistá exhibícia než vyjadrovanie citov. So sexom v centre som sa ešte osobne nestretol.“

Päťdesiatnik Emil Daňko sa nám priznal, že on sa naopak teší, keď vidí ľudí, ktorí sa k sebe túlia: „Keď sa majú radi, nech sa bozkávajú, veď láska je krásna. Neviem si však veľmi živo predstaviť, keby som videl niekde v meste ľudí, ako sa oddávajú sexuálnym hrátkam, to už by bolo asi veľa.“

SkryťVypnúť reklamu

Sex môže byť priestupkom, ale aj trestným činom

Mesto Prešov vo svojom všeobecne záväznom nariadení o sexe na verejnom priestranstve nepojednáva. Podľa náčelníka MsP Prešov Jána Andrejka v tomto prípade záleží od okolností konkrétneho skutku: „Pri sexe na verejnom priestranstve rozlišujeme, či ide o priestupok, alebo trestný čin. Priestupku sa dopustí ten, kto vzbudí verejné pohoršenie. Pri trestnom čine konajú orgány činné v trestnom konaní,“ povedal Andrejko.

Zákaz pitia alkoholických nápojov

O požívaní alkoholu na verejnosti hovorí jedno z nariadení mesta Prešov. „V záujme zabezpečenia verejného poriadku, ochrany zdravého morálneho a fyzického vývoja mládeže a ochrany spoločnosti pred nežiaducimi spoločenskými javmi je na verejne prístupnom mieste zakázané požívať alkoholické nápoje. Tento zákaz však neplatí v odôvodnených prípadoch, pri jednorazových alebo krátkodobých akciách celomestského významu na základe písomného povolenia mesta. Posledný deň v roku od 18. hod. do 6. hod. prvého dňa nasledujúceho roku, v priestoroch letných terás, vo vymedzených priestoroch rekreačných zariadení v čase od 3. hod do 4. hod.,“ potvrdila Veronika Gazdová, hovorkyňa mesta Prešov.

SkryťVypnúť reklamu

„Porušenie ustanovení tohto nariadenia právnickou osobou alebo fyzickou osobou oprávnenou na podnikanie sa postihuje pokutou do výšky 6 638 eur, pri fyzických osobách sa to posudzuje ako priestupok a v tomto prípade sa ukladá pokuta do výšky 33 eur,“ informoval Ján Andrejko z MsP Prešov.

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 049
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 921
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 606
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 728
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 372
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


2
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu