Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Na úvod prekvapujúce zakopnutie majstra

Iba čo sa rozbehla nová sezóna prvej futsalovej ligy a už sa v nej zrodilo obrovské prekvapenie na úkor úradujúceho majstra, TwinStavu. V ostatných stretnutiach potvrdili papieroví favoriti svoju úlohu a zápasy zvládli s prehľadom.

PREŠOV. Atak Sídlisko 2 sa predstavilo vo svojom historickom vystúpení v najvyššej súťaži brilantne. Ako jediný z nováčikov dokázali bodovať, a to hneď proti obhajcovi prvenstva! TwinStav nemal zápas v rukách, dva razy prehrával, ale v závere sa predsa len dostal do vedenia 3:2. Potom však prišli veľké chvíle nováčika, ktorý dvomi gólmi otočil skóre na konečných 4:3. Mimar Požičovňa (ex KB Team) mala za súpera 3b Gemor. O zápase sa rozhodlo už v prvom dejstve, ktoré Gemor vyhral 7:1. Aj napriek inkasovaným gólom v druhej časti hry 3b Gemor potvrdil úlohu favorita a zvíťazil presvedčivo 15:9.

Postupujúci si na body musia počkať

S výnimkou Ataku Sídliska 2 si ostatní nováčikovia so súpermi neporadili. Víťaz druhej ligy FC Ekoprim narazil na Jedáleň Mirka. Tej na víťazstvo 4:1 stačil priemerný výkon, pretože Ekoprim nebol tentoraz nebezpečným súperom. 3b PO-city začali proti Čaplin pubu opatrne, hrali zozadu, ale nie nebezpečne. Čaplin pub sa miestami hľadal, vlastnými chybami súperovi ponúkol niekoľko vyložených šancí, ale ten bol v koncovke bezzubý. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, Čaplin pub svoje šance premieňal a zvíťazil 9:3. Na slabú koncovku doplatil aj BF Design. Wall Stret Bar hral totiž jednoduchšie a efektívnejšie. Vedenie Designu 2:1 zmazal a zápas nepustil z rúk. Zvíťazil napokon jednoznačne 9:4. FC Šidlovcu k bodom nepomohli ani bohaté ligové skúsenosti, pretože Gasko bolo jednoznačne lepšie. Viedlo už 5:0 a tento náskok nepustilo z rúk. Po dobrom výkone zdolalo Gasko staronového prvoligistu FC Šidlovec 10:4.

Výsledkový servis:
FC Ekoprim - Jedáleň Mirka 1:4, 3b PO-city - Čaplin pub 3:9, BF Design - Wall Street Bar 4:9, FC Šidlovec – Gasko 4:10, Mimar Požičovňa - 3b Gemor 9:15, Atak Sídlisko 2 – TwinStav 4:3.

Program nasledujúceho kola:
Sobota: 3b PO-city - Gasko 8:00h (S), TwinStav - Wall Street Bar 9:45h (S), Čaplin pub - Atak Sídlisko 2 11:30 (S).
Nedeľa: BF Design - Jedáleň Mirka 8:00h (S), FC Šidlovec - 3b Gemor 9:45h (S), FC Ekoprim - Mimar Požičovňa 11:30h (S).