V športových kuloároch sa objavila informácia, že nultý ročník nadnárodnej SEHA League vraj neodštartuje. Pravda je však úplne iná.
PREŠOV. Na stredajšom poslednom pracovnom stretnutí organizátorov, zástupcov národných hádzanárskych zväzov a dvanástich klubov šiestich európskych krajín v Záhrebe sa potvrdil štart SEHA League v plánovanom termíne, teda v druhý septembrový víkend.
Slovenský zväz hádzanej zastupoval jeho generálny sekretár Martin Simonides, Tatran Prešov ako jedného z účastníkov súťaže reprezentoval manažér klubu Miroslav Šosták.
„Plánovaná porada v Záhrebe pred štartom nultého ročníka tejto príťažlivej súťaže sa zaoberala technickými a organizačnými náležitosťami začínajúceho ročníka. Hovorilo sa o hracích povrchoch hál, ktoré musia mať kapacitu hľadiska minimálne pre tri tisícky divákov, potvrdzovali sa termíny stretnutí a ich začiatky, hotely pre hosťujúce kluby a ďalšie veci súvisiace so štartom i chodom novo vzniknutej medzinárodnej súťaže,“ informoval nás po návrate z Chorvátska M. Šosták.
Manažér vyvrátil fámy
Bez vetra sa však ani lístok na strome nepohne, vraví sa... „Iste, tuším, že narážate na informácie o ohrození, či dokonca odložení projektu SEHA League. Pravda je, že v Záhrebe sme rokovali aj s predstaviteľmi marketingovej agentúry, ktorá súťaž zastrešuje. Tá nám oznámila, že podpis zmluvy spečatia najbližší pondelok, avšak jej účinnosť nadobudne platnosť 1. 1. 2012. To iba preto, aby agentúra získala čas na korektné vyjednanie čo najvýhodnejších podmienok s potenciálnymi reklamnými sponzormi i národnými televíznymi spoločnosťami pre takúto lukratívnu súťaž. Podstatné je,“ zdôraznil manažér Tatrana Prešov, „že všetky kluby jednoznačne podporili zámer projektu SEHA League, na ktorom im veľmi záleží. Dôkazom toho je fakt, že sa dohodlo financovať si cestovné a pobytové náklady do konca tohto roka z vlastných klubových zdrojov. Po Novom roku sa spraví vyúčtovanie a agentúra sa zaviazala náklady klubom potom refundovať. Všetci zúčastnení vidia v SEHA League veľký potenciál, preto najdôležitejšie je, že súťaž v plánovanom termíne odštartuje. Takže sa znovu ukázalo, že na našej klubovej stránke zase niekto zasial nejakú fámu. Tentoraz pred dôležitým kvalifikačným turnajom o postup do základnej skupinovej fázy Ligy majstrov.“
Prvý vonku, posledný doma
Tatran Prešov začne SEHA League 10. septembra 2011 zápasom v Čiernej Hore s RK Lovčen Cetinje. Prvý zápas na domácej pôde odohrá 17. septembra od 18. hodiny v Mestskej hale s Crvenou zvezdou Belehrad.
Posledný zápas prvej časti súťaže odohrá slovenský majster doma 26. novembra s bosnianskym Boracom Banja Luka.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári