Korzár logo Korzár Prešov

Futbalisti Prešova do tretieho kola Slovnaft Cupu

Hráči 1. FC Tatran Prešov si včera napravili chuť víťazstvom v 2. kole Slovenského pohára proti Podbrezovej. V nie príliš oku lahodiacom zápase si pripísali na svoje konto povinnú výhru 2:0.

Strelec druhého gólu Mariano Bernardo (vľavo).Strelec druhého gólu Mariano Bernardo (vľavo).

Čiastočne sa tak svojím najvernejším fanúšikom rehabilitovali za slabý výkon proti Dunajskej Strede, s ktorou prehrali na domácom trávniku v 8. kole Corgoň ligy 0:2.

PREŠOV. V 2. kole Slovenského pohára, v ktorom budú futbalisti po uzavretí partnerstva medzi SFZ a Slovnaftom bojovať o Slovnaft Cup, privítali hráči 1. FC Tatran Prešov účastníka II. futbalovej ligy z Podbrezovej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Domáci Prešovčania nastúpili do zápasu aktívne. Po celý čas mali viac z hry, snažili sa držať loptu na svojich kopačkách, ale do jasných zakončení sa dostávali sporadicky, čo viedlo ku konečnému a zaslúženému rezultátu 2:0.

SkryťVypnúť reklamu

Máme na čom pracovať

Tréner 1. FC Tatran Štefan Tarkovič po zápase poznamenal, že úvodná necelá polhodinka bola v réžii jeho tímu, neskôr sa však ukázalo, čo jeho tím najviac trápi.

„My sme po tom zápase proti Dunajskej Strede mali z hľadiska psychológie ťažšiu úlohu dať družstvo dohromady. Snažili sme sa pripraviť hráčov tak, aby odohrali zápas zodpovedne. Z našej strany bolo prvých 25. minút v poriadku. Bolo vidieť, že chlapci chcú. Neskôr bol problém v prechodovej a útočnej fáze, kde myslím si, že by ten rozdiel mal byť markantnejší. Myslím si, že v týchto fázach nás najviac tlačí topánka. Na druhej strane súper po organizovanom výkone odohral dobrý zápas. My máme stále na čom pracovať.“

V úvode zápasu robili hráčom z Podbrezovej problémy najmä Krob a Pribula. Svoju aktivitu na ľavej strane využil gólovo Krob peknou strelou v 17. minúte - 1:0. Po tejto situácii hra upadla. Domáci síce mali v prvom polčase viac z hry, ale gólovo sa nepresadili. Do druhého dejstva nastúpili domáci aktívnejšie. Svoju prevahu zužitkovali gólom v 53. minúte. Loptu za brankára hosťujúcich dotlačil Mariano Bernardo.

SkryťVypnúť reklamu

Po vylúčení hosťujúceho Kochana v 66. minúte sa očakával vyšší tlak domácich, ale naopak viac z hry mali futbalisti Podbrezovej. Záverečných 20. minút sa prakticky z oboch strán dohrávalo.

Hráči 1. FC Tatran Prešov doviedli zápas do víťazného konca a budú tak štartovať v osemfinálovom 3. kole Slovenského pohára.

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 049
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 921
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 606
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 728
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 372
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


2
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu