Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hokejisti pokračovali vo víťaznom ťažení

Štart do ročníka 2011/2012 prvej hokejovej ligy sa mužstvu HC Prešov 07 vydaril. Po štyroch strelených góloch a jednom inkasovanom si doviezli body z „horúceho“ trebišovského ľadu. V druhom kole na ich štíte ostal púchovský nováčik.

Kapitán „Čaba“ Caban mužstvo potiahol, aj strelil gól.Kapitán „Čaba“ Caban mužstvo potiahol, aj strelil gól. (Zdroj: elev)

PREŠOV. Tréner HC Prešov 07 Peter Křemen po výhre na juhu Zemplína okrem iného vravel, že výhru zvonku bude treba potvrdiť následne na domácom ľade. Zároveň však upozorňoval, že nie vždy to býva také jednoduché.

Čakanie na gólové rozuzlenie

Obavy prešovského kormidelníka sa ukázali byť opodstatnené. Hoci do Ice Areny zavítal nováčik súťaže HK Púchov, dve tretiny domáci nie a nie prekonať jeho húževnatý odpor. Prešovčania mali síce hernú prevahu, gólové príležitosti si vytvárali ako na bežiacom páse, no obrana hostí na čele s výborným gólmanom dlho odolávali. Až tri minúty po druhej prestávke sa strelecky presadil Peter Hurtaj. O minútu neskôr parádne „do vinkla“ zavesil Martin Segľa a keď tretí gól pridal kapitán „Čaba“ Caban, s hosťami to razom vyzeralo „na uterák“. Púchov však v rozpätí troch minút strelil, pohľadom domácich, dva zlepené góly, po ktorých hľadisko zmeravelo. Suverénnu prevahu a hokejovú spravodlivosť umocnil Kubusom strelený štvrtý tesne pred záverečnou sirénou.

Chýry sa napokon potvrdili

„Chýry, ktoré išli o Púchovčanoch po zápasoch s HK Orange 20 a Liptovským Mikulášom sa potvrdili,“ konštatoval po víťaznom zápase tréner Prešova P. Křemen. „Aj pri nás hrali dobre. Podržal ich ale hlavne výborne chytajúci brankár. Patrí sa však povedať, že naše mužstvo sa síce strelecky presadzovalo spočiatku ťažšie, no hralo vskutku dobre. Najmä v druhej tretine sme si vypracovali veľké množstvo šancí. Brankár Púchova sa ale prekonával, držal svoj tím nad vodou. Nakoniec sme sa chytili, viedli tri nula. Nesmie sa nám ale stávať, aby sme za takého stavu dopustili zdramatizovanie zápasu. Podobných chýb, aké sme spravili v obrane, sa musíme v ďalších zápasoch vyvarovať.“ Dnes vycestuje HC Prešov 07 opäť smerom do Zemplína. Súperom Šarišanov budú Michalovce, ktoré naostatok vyhrali v Liptovskom Mikuláši. „V príprave sme Michalovčanov zdolali, liga je však o niečom inom. Iste, zase pôjdeme za víťazstvom. Náš súper sa ale posilnil, má kvalitný káder. Derby to teda bude iste zaujímavé a kvalitné.“

Do siete aj s brankárom

K ťahúňom mužstva a strelcom jedného zo štyroch prešovských gólov bol kapitán HC 07 Ľubomír Caban. „Ako vraví náš tréner, do každého zápasu ideme s víťaznými ambíciami. Prvé dva zápasy sezóny sme vyhrali. Oba však niesli so sebou znaky úvodu začínajúceho ročníka. Boli hlavne o bojovnosti, aj s dávkou nervozity. Všetci sme ale chceli naplno bodovať. Doma sme sa dve tretiny strelecky trápili, napokon sa ale presadili. Pravdou je, že za stavu tri nula sme si nejaké skorigovanie skóre nepripúšťali. Stratili sme koncentráciu. Našťastie, rýchlo sme sa z dvoch šokov otriasli a zaslúženú výhru ešte stihli poistiť ďalším gólom. Dôležité bolo, že cez druhú prestávku sme sa dokázali ešte viac nažhaviť. Tréner prízvukoval, že je treba tlak ešte vystupňovať, častejšie sa pokúšať o streľbu, zvýšiť dôraz pred súperovou bránou, dotlačiť puk do siete hoc aj s brankárom. Góly prišli a s nimi ďalšie tri body, takže sme spokojní a odhodlaní o ďalšiu výhru zabojovať aj dnes v Michalovciach.“

Ako hrali

V stretnutí Prešov – Púchov 4:2 (0:0, 0:0, 4:2) domáci tím nastúpil v zložení: J. Zima – Koma, Pulščák, Špila, Molota, Hopkovič, Penxa – Has, Caban, Cmorej – Štefanech, P. Hurtaj, Raček – Ma. Segľa, Kubus, Hajnik – Dírer, Kivader, Chovan.