Korzár logo Korzár Prešov

Hokejisti Prešova prvý raz vyhrali na nulu

Bilancia štyroch doterajších kôl prvej hokejovej ligy nie je pre mužstvo HC Prešov 07 veru na zahodenie. Tri výhry, jediná prehra.

Tréner P. Křemen pochválil aj vyčítal.Tréner P. Křemen pochválil aj vyčítal. (Zdroj: Ján Leško)



PREŠOV. Nuž a práve po prehre v Michalovciach tréner HC Prešov 07 Peter Křemen mal so svojimi zverencami osobné pohovory. Po strate bodov ich nezatracoval, no k hernému výkonu im mal čo povedať.

Ako sa ukázalo, osobné dohováranie zabralo. V stretnutí štvrtého kola prvej hokejovej ligy HC Prešov 07 vyprevadil z ľadu HC Dukla Senica štvorgólovým prídelom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Dnes proti nám stál iný súper, než akým boli pred pár dňami Michalovce,“ uviedol po zápase, z ktorého vyšiel Prešov s čistým kontom, tréner P. Křemen.

SkryťVypnúť reklamu

„Zemplínčania sú momentálne mužstvom vyšších kvalít. Napriek tomu, že sme u nich neutŕžili debakel (prehrali 1:4 pozn. red.), výkon mužstva hlavne v poslednej tretine sa mi vôbec nepozdával. Zápas sme za stavu 3:1 pre domácich jednoducho iba dohrávali. V hokeji takýto rozdiel nič neznamená. Pokiaľ by hráči zabrali, dali v tretej časti kontaktný gól, ešte by sme žili. Avšak preto, že sme ho iba dohrávali, nasledovali spomenuté osobné pohovory. Nechcel som nič odkladať, pred nami bol ďalší súper. Nie taký silný ako Michalovce, zato v kádri s hokejistami so skúsenosťami z extraligy.“

Hokejové paradoxy

Peter Křemen vyžaduje od hráčov plnú koncentráciu a sústredený výkon od prvej do poslednej minúty. Aj keď jeho zverenci Seničanov jasne prevýšili, ani tentoraz spokojnosťou nežiaril.

SkryťVypnúť reklamu

„Mužstvo máme na to, aby od začiatku do konca na ľade drelo, hralo o každý gól. Súťaž je veľmi vyrovnaná, v konečnom účtovaní môže rozhodovať každý gól,“ argumentoval tréner.

„Zápas s Duklou Senica hodnotím kladne. Hráči si dali povedať a držali sa dohodnutých taktických pokynov. Zarážajúce je, že na začiatku druhej tretiny sme hlúpymi faulmi a následnými vylúčeniami nahrali hosťom. Paradoxne, na strely sme túto časť prehrali 7:15, ale na góly ju vyhrali 3:0. To sa veru v hokeji často nestáva. Mrzí ma tiež záver stretnutia. V poslednej tretine sme viedli o štyri góly, mali výhodu viacerých hier v početnej prevahe. Žiadny tlak na hráčov teda nebol. Napriek tomu sme zase to, čo máme natrénované, nedotiahli do konca. V zahadzovaní šancí akoby sme sa predháňali.“

SkryťVypnúť reklamu

Mohlo ich byť raz toľko

Prešov vyhral doteraz tri zápasy, no ani v jednom neprekročil štvorgólovú métu. „Veď práve o tom to je. Aj Senici sme dali  'len' štyri góly, no vzhľadom na prevahu a množstvo šancí, pokojne sme ich mohli dať aj raz toľko. Víťazstvo, na nulu nad skúsenou Duklou však beriem. Mužstvo v ťažších chvíľach druhej tretiny podržal brankár Petrík. Keď sa trochu otriasol, sľubný výkon podal aj novozískaný český obranca Popela.“

Zajtra hrá HC Prešov 07 na ľade poslednej Považskej Bystrice. „Považania nezískali ešte ani bod, určite ale nebudú doma odovzdaným súperom. Verím však, že prvé body nezískajú práve s nami.“

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 049
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 921
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 606
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 728
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 372
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


2
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu