Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Prešovčania nestačili na Volley Team Unicef

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov prehrali v 10. kole na palubovke Volley Teamu Unicef Bratislava hladko 3:0 (21, 14, 22).

Hráč Volley Teamu Martin Benčič na smeči. Bratislavčania vyhrali s Prešovčanmi aj druhý raz v sezóne.Hráč Volley Teamu Martin Benčič na smeči. Bratislavčania vyhrali s Prešovčanmi aj druhý raz v sezóne. (Zdroj: tasr)

Na pôde favorizovaného súpera sa tak Prešovčanom nepodarilo zopakovať výsledok z úvodného vzájomného zápasu. Vtedy domáci Prešov síce prehral po päťsetovej bitke 2:3, ale zo súboja si odniesol cenný bod.

PREŠOV. V druhom súboji už Prešovčania vyšli naprázdno. Po prehre 3:0 však ostali na 4. priečke. V súboji proti favorizovanému súperovi sa navyše museli zaobísť bez viacerých hráčov základnej zostavy, čo podľa trénera Ľuboslava Šalatu ovplyvnilo aj priebeh duelu.

Sila ich lavičky je väčšia

„Tak po prvé sme nastúpili v pozmenenom zložení, pretože nám chýbali traja hráči základnej zostavy – Digaňa, Lux a Sabol kvôli zraneniam. Aj Bratislavčanom chýbalo viacero hráčov ako je Chochoľák, Hukel a Jankovič, ale tá sila ich lavičky je podstatne väčšia ako u nás. O výsledku zápasu rozhodlo aj domáce prostredie, v ktorom súper podal štandardný výkon. My sme hlavne v prvom sete nevyužili viacero dobrých protiútokových príležitostí, kde sme sa dobrou obranou v poli a na sieti dostávali do protiútoku a tie sme veľmi málo využívali. Druhý set bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Najvyrovnanejší set bol tretí, kde sme držali vyrovnaný priebeh so súperom do stavu 16:16 a tiež aj do stavu 23:22. V samom závere rozhodol Demeter dvoma útokmi o osude stretnutia.“

V hre sa našli dobré aj zlé pasáže

Tréner VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata našiel v hre svojich zverencov aj dobré momenty, ale aj napriek tomu sa domnieva, že musia na niektorých veciach ešte tvrdo popracovať.

„Boli v tej hre dobré pasáže, ale boli aj nedostatky, ktoré sa budeme snažiť odstrániť v tréningovom procese. Trošku nám tam v niektorých situáciách viazla komunikácia a súhra v protiútokoch. To si musíme vysvetliť a tiež musíme dlhodobo pracovať na zvýšení efektivity v protiútoku.“

Najbližší zápas čaká na volejbalistov Prešova už tento štvrtok, keď na svojej palubovke privítajú Trenčín o 18.00 hod.