Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Na šesť gólov Prešova za polčas spomínajú iba pamätníci

Darmo lovili aj najstarší fanúšikovia prešovskej mužskej hádzanej v pamäti. Na to, aby Tatran Prešov dal za polčas iba šesť gólov, pritom štyri z nich jediný hráč (Kristopans), si veru nik nepamätal.

Peter Tumidalský. S Hlohovcom patril k najlepším Prešovčanom.Peter Tumidalský. S Hlohovcom patril k najlepším Prešovčanom. (Zdroj: Ján Leško)

PREŠOV. Takouto streleckou, aj hernou mizériou, sa prezentoval úradujúci, už sedemnásobný majster republiky Tatran Prešov v predohrávanom prvom kole slovenskej extraligy s HC Sporta Hlohovec.

Pravdou je, že prešovskí hádzanári mali za sebou náročné turné troch zápasov v nadnárodnej SEHA League v Chorvátsku, Srbsku a Macedónsku, aj to, že na maródke mal kľúčových pivotov M. Kopča a T. Mažára.

Faktom ale ostáva, že takýto vstup (Prešov nehral základnú časť extraligy) do slovenskej súťaže nik v Mestskej hale nečakal. V prvom polčase to bolo prešovské hádzanárske trápenie. S výnimkou Kristopansa ostatní nie a nie prestreliť brankára hostí Žarnoviča.

Až v 27. minúte sa pridal gólom Mi. Urban a tri minúty Tumidalský. Skutočná strelecká mizéria. Ešte šťastie, že v druhom polčase Prešov vstal z popola, hoci prehrával v 23. min. už 3:11! Mužstvo strhával režisér Radčenko, ťahúňom bol aj Tumidalský, gólovo sa chytili na krídlach Mi. Urban i Antl.

Za nimi to istil v 20. minúte Verkiča striedajúci a výborne chytajúci Krupa. A tak očakávaný obrat predsa len prišiel. Päť minút pred koncom Tatran vyrovnal na 20:20 a vo zvyšnom čase dobre hrajúci a príkladne bojujúci Hlohovec už nepustil k slovu.

Senzácia sa nakoniec nekonala

Senzácia sa teda nekonala, no majster musel siahnuť na dno síl, aby zápas otočil. „Nemám potuchy, kedy a či vôbec v seniorskej kategórii som bol pri takom nízkom počte strelených gólov za polčas. Azda niekedy v žiackych časoch,“ lovil v pamäti jeden zo strojcov obratu Peter Tumidalský, ktorý ako klasická spojka alternoval v zápase s Hlohovcom aj na poste pivota.

„Ten prvý polčas v našom podaní bol asi najhorší za ostatných desať rokov, čo v Prešove nepretržite hrám. Nič nám nefungovalo, obrana i útok nič, akoby sa všetko zlo na nás bolo zosypalo. Po tom  'balkánskom ' týždni som sa aj ja ťažšie dostával do tempa, nohy som mal tvrdé. Dávno som sa v zápase tak zle ako v utorok necítil. Našťastie v druhom polčase to už bolo lepšie, začalo sa nám viac dariť. Dotiahnuť sa a otočiť skóre v náš prospech bolo vskutku veľmi ťažké. Starší potiahli, to je fakt, mladší sa ale pridali, zvrat privodila predovšetkým celá partia hráčov. Všetci sme radi, že prvý zápas v extralige máme za sebou. Nik z nás totiž nepochyboval, že náš čas, hoci sme polčas prehrali 6:13, ešte príde. Manko sme zlikvidovali a o štyri góly (25:21 – pozn. red.) zápas s druhým mužstvom po základnej časti vyhrali.“

Po extralige hrajú na Madeire Pohár EHF

Po premiére v nadstavbovej časti slovenskej extraligy mužstvo Tatrana Prešov upriami pozornosť na prvý zápas tretieho kola Pohára EHF.

Výprava slovenského majstra odcestovala na súboj s portugalským celkom Madeira Andebol SAD včera predpoludním autobusom do Budapešti a odtiaľ letecky s medzipristátím v Lisabone do ostrovného Funchalu, kde sa v sobotu 26. novembra od 18. hodiny SEČ pohárové stretnutie uskutoční.

Na Madeiru cestoval aj pivot Michal Kopčo, ktorý proti Hlohovcu nehral a ktorého štart bol do poslednej chvíle otázny. Z vážnych rodinných dôvodov necestoval Saša Radčenko, doma ostal aj dlhodobo zranený Tomáš Mažár.