Korzár logo Korzár Prešov

Humenné ďalšou pre výzvou Svidníčanov

Volejbalisti VK Slávia Svidník pracujú v závere roka ako výborne namazaný stroj, čo ukázali aj v Slovenskom pohári víťazstvom 3:0 nad Prešovom.

SVIDNÍK.

„V pohárovom stretnutí som dal viac priestoru univerzálovi Skaskovi a smečiarovi Sopkovi, ktorých som potreboval rozohrať. Kým sa na palubovke zapracovali, bolo vidieť na našej hre trošku trémy, ale celý zápas sme držali pevne v rukách bez toho, aby sme si postup zdramatizovali. Keďže naším cieľom je pohárové finále, ostáva nám zvládnuť už iba jednu prekážku,“ konštatoval po pohárovom derby s Prešovom spokojným hlasom tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poslednou prekážkou Svidníka v ceste do finále Slovenského pohára bude vicemajster a účastník Stredoeurópskej ligy Humenné. Podľa extraligového vyžrebovania mali mať Svidníčania v sobotu voľno, no toto okienko si vyplnia prvým semifinálovým duelom pred vlastným publikom

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Tréner Vlk si pred náročnou víkendovou porciou, keď budú v hre dve klubové priority, uvedomuje, že cesta k úspechu povedie iba cez maximálne koncentrovaný výkon podložený individuálnou kvalitou.

„Humenné má odohraných menej zápasov, no či väčšia rozohranosť bude naša výhoda, ukáže až samotné meranie síl. V rámci taktickej prípravy sa budeme musieť pripraviť aj na fakt, že hostia majú nových hráčov, no pre nás je postup ďalšia športová výzva, a preto chceme vykročiť za jej naplnením sebavedomo a odhodlane,“ naznačil cestu J. Vlk.

Tohtotýždňový zápasový trip ukončí Svidník v nedeľu v Prešove. Keďže obidva tímy majú motiváciu jasnú, v prestížnom derby nebude o adrenalín núdza. Vychádzajúc z vývoja v tabuľke a faktu, že Slávia privíta v poslednom kole doma Volley Team, sú ambície lídra jasné – získať tri body a ponechať si osud vo vlastných rukách.

SkryťVypnúť reklamu

„Podobne ako my bude mať zápas s Nitrou v nohách aj Prešov. Náš káder je však dosť široký a únava by nás mala trápiť menej, ako súpera. V porovnaní s pohárovým vystúpením očakávam úplne iný priebeh. Domácim sa body získané v základnej časti prenášajú do nadstavby, preto stále majú o čo hrať. Okrem toho sa navzájom veľmi dobre poznáme, ale nič to nemení na tom, že hoci to bude náročné stretnutie, chceme v ňom získať tri body,“ zdôraznil J. Vlk.

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Komerčné články

  1. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr
  2. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja
  3. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  4. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  5. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte
  6. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť
  7. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život
  8. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  1. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr
  2. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja
  3. Rady pre začínajúcich podnikateľov: na čo nezabudnúť pri štarte
  4. Filantropia slovenských milionárov s tichým vplyvom
  5. Špeciálna krížovkárska príloha v denníkoch SME a Korzár
  6. LESY SR otvorili novú predajňu Lesníckych pochúťok
  7. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  8. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  1. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte 14 949
  2. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr 11 314
  3. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život 8 101
  4. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja 5 648
  5. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku 5 041
  6. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť 4 188
  7. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri 3 143
  8. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť 1 873
  1. Jakub Cipko: Je právo na výhradu vo svedomí len konzervatívny strašiak?
  2. Juraj Droppa: Čo vám Fico na tlačovke nepovedal.
  3. Miroslav Hagara: Hybridná vojna Ruska v praxi
  4. Irena Šimuneková: Pohorie Tríbeč vo farbách jesene - Uhliská
  5. Alexandra Drobná: Rozhovory s "Bohom", kedy ich vedieš ? Aneb si k sebe úprimný? Poodstúp si kúsok.
  6. Gustáv Murín: Čítanie na nedeľu: Ponaučenia zo Španielska
  7. Jozef Javurek: Pád
  8. Martin Eštočák: Prešov – cesta na Kútoch je už 1 rok neskolaudovaná. Postavená aj na cudzích pozemkoch.
  1. Anna Brawne: Pán riaditeľ SIS, klamete alebo máte problémy s pamäťou? 14 801
  2. Rado Surovka: Prečo Fico vyhrá voľby v r.2027. 11 830
  3. Ján Valchár: Čo to, čo to? Žeby ďalšia rafinéria? 7 315
  4. Veronika Michalčíková: S KST na neprístupných miestach Belianskych Tatier. Sú to celkom fajn ľudia 6 195
  5. Ján Valchár: Palivová kríza v Rusku bujnie 5 856
  6. Angelika Herčková: V sociálnych službách nás majú za handry nielen vládni predstavitelia, ale aj rodinní príbuzní? 5 719
  7. Juraj Sališ: Klasický dôchodcovský systém nie je nič iné ako šikovný podvod. 5 005
  8. Ivan Mlynár: S klesajúcimi preferenciami, Robert Fico pripomína už len vyťahanú gumu v starých teplákoch. 4 457
  1. Radko Mačuha: Herné automaty do každej tradičnej rodiny.
  2. Radko Mačuha: Desať prikázaní Glücka.
  3. Marcel Rebro: Týždeň ticha uprostred vojny
  4. Roman Kebísek: Timravinu novelu Hrdinovia uhorské úrady scenzurovali. Rukopis je nezvestný
  5. Věra Tepličková: Aj ja som za bundy alebo Ako Glück riešil, riešil, až vyriešil kriminalitu
  6. Radko Mačuha: Skúsme pochopiť Slovensko.
  7. Dušan Koniar: Ak je Únia v prdeli, kto je tá šťastná mrľa z nej trčiaca?
  8. Marcel Rebro: Pošli Vianoce deťom do ostreľovaného mesta
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu