Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
TATRAN ZDOLAL LÍDRA SEHA LEAGUE AJ NAŠEJ EXTRALIGY

Rozlúčka s hádzanárskym rokom sa vydarila

Uťahaní, ale šťastní z „rozlúčkového“ víkendu. Hádzanári Tatrana Prešov sa mali v posledných dvoch zápasoch roka príťažlivých súperov.

Radoslav Antl. Kapitán majstrov preskočí z jedného kolotoča do druhého.Radoslav Antl. Kapitán majstrov preskočí z jedného kolotoča do druhého. (Zdroj: jale)

V South East Handball Association (SEHA) League exkluzívneho lídra súťaže a už osemfinalistu Ligy majstrov, v nadstavbovej časti slovenskej extraligy zase víťaza základnej časti, ktorú ale úradujúci majstri z Prešova nehrali.

PREŠOV. V sobotu v Mestskej hale sa Tatran Prešov postaral o senzáciu víťazstvom nad hviezdnou Croatiou Záhreb 31:32, v ktorej zo základného kádra chýbal len zranený David Špilier, kým slovenský tím hral bez Tomáša Mažára a Petra Tumidalského. Navyše, v 19. minúte sa vážne zranil dovtedy autor dvoch gólov Tomáš Marušák. Na druhý deň popoludní Prešovčania zvládli aj súboj s nepríjemnými Novými Zámkami, ktoré z Tatran handball arény (výnimočne tam preložený zápas) vyprevadili prehrou o desať gólov.

Po Záhrebe riadne natreli Novým Zámkom

V Mestskej hale to bol jeden úžasný hádzanársky zážitok. Skvelá predzápasová šou nabudila zaplnené a v zeleno–bielom odeté hľadisko. Vynikajúci, vyrovnaný, mimoriadne dramatický zápas a šťastná koncovka z ruky Dajnisa Kristopansa znamenala ozaj senzačnú výhru Tatrana Prešov. Tá ale obrala prešovský tím o veľa síl. Tie potreboval majster na druhý deň. Avšak aj úplne posledný zápas roka zverenci trénerského tandemu D. Rašič - I. Pompoš majstrovsky zvládli. Polčas sa akoby ešte po náročnej sobote rozhýbavali, potom to ale rozbalili. Za pár minút ušli hosťom, ktorí sa snažili čeliť agresivitou, hrubými zákrokmi i nešportovými prejavmi, až na rozdiel jedenástich gólov.

Z hádzanej zamierili na bowling

Po záverečnom hvizde vyčerpaní hádzanári ale do postelí nezaľahli. So zvyškami síl šli na predsviatočné posedenie, na ktoré hráčov, ale aj seniorských a mládežníckych trénerov, ako aj ďalších s hádzanou užšie spätých ľudí zorganizoval a pozval manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták v spolupráci s Jozefom Orlovským. Než sa do Bowlingu pri Trati vybral, ešte sa s nami stihol pozhovárať zjavne uťahaný kapitán prešovských hádzanárov Radoslav Antl. „Konečne výdych a radosť z oboch ostatných víťazstiev,“ vyriekol ako prvé. „Pre väčšinu chlapcov nastane čas oddychu. Nie ale pre všetkých. Mišovia Kopčo a Urban aj ja pokračujeme povinnosťami v slovenskej reprezentácii. Čo sa týka v prvej časti sezóny dosiahnutého, počínali sme si úspešne. V SEHA League sme za Croatiou a oboma klubmi Vardarom a Metalurgom na štvrtom mieste, čo je vynikajúci výsledok. V Pohári EHF sme postúpili do osemfinále, v nadstavbovej časti slovenskej extraligy sme nenašli premožiteľa. Mrzieť nás môže akurát, že sme nevyužili domácu šancu na postup do základnej skupinovej fázy Ligy majstrov.“

R. Antl: „Hotová zápasová divočina“

Najviac zápasov odkrútil Tatran Prešov v nadnárodnej SEHA League. „Balkánske mužstvá majú svoju silu, o čom sme sa mali možnosť presvedčiť v podstate v každom zápase. Predovšetkým na ihriskách súperov. Avšak aj doma, po prehre s Boracom Banja Luka. Je dobré, že hráme takúto náročnú súťaž. Na druhej strane ale tie nešťastné termíny. V septembri iba dva zápasy a potom sa to zhusťovalo, nuž a december, to už bola hotová zápasová divočina,“ otvorene povedal na margo nahusteného programu v súťaži. Ten ale spôsobil aj fakt, že väčšina majstrov a vicemajstrov v štartujúcich krajinách hrala aj v európskych pohárových súťažiach, ktoré termínovo majú pred národnými aj nadnárodnými prednosť. Aj s ohľadom na fakt, že v jeseni sa nám nevyhýbali zranenia, museli sme improvizovať, veľa cestovať, s dosiahnutým môžeme byť vcelku spokojní. Na hodnotenie je ale priskoro. Jarná časť sezóny bude podľa mňa ešte náročnejšia.“

Oddýchne si asi až v lete

Pre Radoslava Antla, ako už naznačil, hádzanársky rok neskončil. „Pravdu povediac, smerom dopredu sa až bojím rozmýšľať. Po víkendových zápasoch navyše ešte nedeľňajší, avšak na rozptýlenie už príjemný bowling a v pondelok už odchod na reprezentačný zraz do Hlohovca. Počas ďalších troch dní sú na programe zápasy medzinárodného turnaja o Vianočný pohár postupne s Maďarskom, Poľskom a Českom. Po ňom prídeme na pár dní domov a po nich zase naskočíme do prípravného reprezentačného kolotoča. Po januárovom šampionáte prídu na rad zápasy Pohára EHF, SEHA League, slovenskej extraligy aj o Slovenský pohár. Ak mám vravieť za seba, tak najbližšie si asi oddýchnem až v lete...“