PREŠOV. Prešovským policajtom sa podarilo objasniť sériu decembrových krádeží vlámaním v Lemešanoch a Janovníku (okres Prešov). Z prečinu krádeže dnes obvinili dvoch mužov z Družstevnej pri Hornáde.
Muži vo veku 23 a 24 rokov kradli prvýkrát v noci z 8. na 9. decembra, potom zo 14. na 15. decembra a napokon z 20. na 21. prvého.
Pri krádeži sa zamerali najmä na medené káble, ale ukradli aj motorovú pílu, náradie či kanistry s benzínom. Aby si uľahčili prácu s lupom, zakaždým ukradli aj vozík, na ktorom ukradnuté veci dopravili domov.
Z domu prešli cez les do spomínaných obcí, vošli do dvorov jednotlivých rodinných domov a vypáčili dvere do hospodárskych budov a garáží. S korisťou sa opäť cez les vrátili domov.
Medené káble zapálili a takto získanú meď odniesli do zberných surovín v Košiciach. Časť zo zmiznutých veci našli policajti u obvinených a tieto vrátia ich majiteľom.
Ako agentúru SITA informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, celkovo je v danom prípade trinásť poškodených, pričom škodu policajti vyčíslili na takmer 3 500 eur.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári