Najviac pozornosti pútali kapely Kohuti a Elan Junior zo Základnej školy sv. Marka Križina z košickej mestskej časti Krásna.
STROPKOV/SVIDNÍK. Členmi týchto kapiel sú žiaci piateho až siedmeho ročníka a muzike sa venujú v rámci záujmového krúžku.
„Ešte doobeda chlapci cvičili, preto boli trošku unavení, ale zvládli to. Špecifikom obidvoch skupín je, že ich zostavy sa stále menia. Jedni žiaci zo školy odchádzajú a zároveň na ich miesta prichádzajú ďalší. Niektorí pri hudbe ostanú, iní to vzdajú, no snažím sa dať im základy, aby v prípade záujmu mali na čom postaviť svoju kariéru,“ zdôraznil vedúci záujmového krúžku Svetozár Pavlík.
Naopak, ostrieľanou formáciou je Liquid Princess. Chlapci hrajú hudbu založenú na tvrdších riffoch s melodickým aj nemelodickým spevom.
„Vo Svidníku sme hrali už pred rokom s ukrajinskou skupinou Rura a atmosféra tu bola naozaj výborná,“ povedal Luki Dulina.
Kapely z celého Slovenska
Šieste kolo sa do histórie 4. ročníka zapíše rekordnou porciou 1 355 km, ktoré museli súťažiaci precestovať, kým dorazili do Svidníka.
„Významnou porciou k tomuto číslu prispeli noXcuse zo Žiliny. Z obce Liptovská Osada, ktorá sa nachádza medzi Donovalmi a Ružomberkom, pricestovala LES'NAZMES. Jej posledná štúdiová nahrávka pod producentskou taktovkou Laca Lučeniča je z roku 2007,“ informoval PR a produkčný manažér Imrich Makó.
Samostatnou geografickou kapitolou je Ranné Toporenie. Kapela si ako domácu adresu uvádza Trnavu, no jej členovia sa v slovenskom Ríme stretli z Michaloviec, Komárna, Banskej Bystrice, Zelenča a spevák Juraj Tauber pochádza z Ružomberka, býva v Skalici a pracuje v Galante. V ich kombinácii funky, jazzu, rocku a blues sa ukrýva neriadená dávka recesie, čo podporili i jednotnými košeľami z originálneho vojenského pyžama.
Autor: čor
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári